Live Eredivisie | FC Twente zorgt voor vervelende nasmaak bij PSV, ontroerend moment tijdens AZ - Telstar

Redactie Sportnieuws.nl • 20 september 2026 om 16:34 / Update: 9 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Live Eredivisie | FC Twente zorgt voor vervelende nasmaak bij PSV, ontroerend moment tijdens AZ - Telstar
i

Wout Weghorst © GettyImages.

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 20 september 2026 om 16:34 / Update: 9 minuten geleden

Zondag staat de zevende speelronde van de Eredivisie weer bol van het voetbal. De dag begon met een 5-0 overwinning van Feyenoord op FC Utrecht. Daarna was FC Twente in eigen huis te sterk voor regerend landskampioen PSV en verloor Telstar op bezoek bij AZ na een ontroerend eerbetoon voor Bartina Koeman.

De zevende speelronde van de Eredivisie is in volle gang. Nadat Ajax zaterdagavond punten verspeelde tegen Excelsior kunnen de clubs in de top drie (PSV, AZ en Feyenoord) daar optimaal van profiteren. Met een overwinning kunnen zij verder afstand nemen van de Amsterdammers. Toch wacht geen van de topclubs een eenvoudige middag.

FC Twente - PSV 2-3

FC Twente ontving koploper PSV in de Grolsche Veste. De Tukkers kwamen al na veertien minuten speeltijd op voorsprong dankzij Younes Taha. Dat hielden ze echter niet lang vol. Na bijna een half uur speeltijd scoorde Guus Til in korte tijd twee keer achter elkaar en bracht de Eindhovenaren daarmee op voorsprong.

Tegen het eind van de wedstrijd maakte Wout Weghorst zichzelf net als vorige week belangrijk voor FC Twente. Net op het punt dat Peter Bosz wilde gaan wisselen, scoorde de spits. Amper een minuut later scoorde Daouda Weidmann na een mooie solo-aanval en stelde daarmee net voor de interlandperiode drie punten voor de Tukkers veilig

AZ - Telstar 1-0

Tegelijkertijd met de topper in Enschede kwam ook medekoploper AZ in actie tegen Telstar. Tijdens het duel werd stilgestaan bij het overlijden van Bartina Koeman, de moeder van Telstar-keeper Ronald Koeman Jr, die ondanks de droevige gebeurtenis gewoon onder de lat verscheen.

Tijdens de twaalfde minuut gingen de handen stijf op elkaar en werden er door Telstar-fans brandende sterretjes de lucht in gestoken. Ook werd er een spandoek getoond met de tekst: 'Sterkte familie Koeman'. De Telstar-doelman raakte geëmotioneerd. Kort daarna scoorde Mexx Meerdink het enige doelpunt, waarmee AZ dus won en weer aan kop gaat in de Eredivisie.

NEC - Go Ahead Eagles 16.45 uur

De dag wordt afgesloten met NEC tegen Go Ahead Eagles. NEC kent vooralsnog een moeizame seizoenstart. De Nijmegenaren verloren hun laatste drie wedstrijden en bezetten een teleurstellende elfde plaats. Go Ahead Eagles presteert iets stabieler. Hoewel ook de ploeg uit Deventer de laatste drie wedstrijden niet wist te winnen, werd er minder vaak verloren. Daardoor staat Go Ahead momenteel negende op de ranglijst.

Feyenoord - FC Utrecht 12.15 uur

Feyenoord kende een droomstart tegen FC Utrecht. Anis Hadj Moussa zette de Rotterdammers al vroeg op voorsprong na een fraaie solo, waarna Nacho Ferri uit een voorzet van Mika Marmol de 2-0 binnenschoot. FC Utrecht maakte vooral verdedigend een zwakke indruk en werd na ruim een halfuur opnieuw afgestraft. Wederom was het Hadj Moussa die vanaf de rechterkant naar binnen trok en raak schoot: 3-0. Ook na rust bleef Feyenoord de bovenliggende partij: Luciano Valente zette vanaf de strafschopstip de 4-0 op het scorebord.

Feyenoord bleef maar door denderen. Bij FC Utrecht bleef het achterin een gatenkaas en daar profiteerde Gaoussou Diarra van. Hij ging één-op-één met de keeper en zette de eindstand op het scorebord: 5-0.