Soms is de assist mooier dan de goal en dat was bij Nederland - Duitsland zeker het geval. Debutant Ruben van Bommel bediende Cody Gakpo met buitenkant-rechts en hielp Oranje daarmee aan een 1-1 gelijkspel. Na afloop sprak hij vol trots over zijn debuut en zijn trotse opa Bert van Marwijk.
Van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
Fabelachtige assist
Van Bommel kon terugkijken op een kort, maar sterk debuut. Hij gaf in de slotfase de fabelachtige assist met buitenkant-rechts op Cody Gakpo, die de gelijkmaker voor Oranje maakte. "Debuteren is het mooiste, maar helemaal als je dan ook nog een assist geeft", zei Van Bommel in de catacomben van het stadion.
Van Bommel had een paar minuten nodig om erin te komen. "Je moet direct mee in het tempo van de wedstrijd. Ik moest een paar duels aangaan. Daarna zat ik er redelijk in", legde Van Bommel uit. "Daarna zag ik aan het einde van de wedstrijd Cody gaan. De bal moest bij hem komen. Dat hij hem vliegend met de binnenkant van zijn voet in het doel schoot, was heel mooi."
Trotse opa en vader
Van Bommel speelde in navolging van zijn opa Bert van Marwijk en zijn vader Mark van Bommel zijn eerste minuten in Oranje. Volgens Van Bommel was zijn opa trots op hem. "Hij had één interland. Ik sta nu op gelijke hoogte met hem. Het zal moeilijker worden om mijn vader in te halen", zei Van Bommel wiens vader 79 keer in Oranje speelde.
Complimenten van Van Dijk
Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk was tevreden over debutanten Mexx Meerdink en Van Bommel, die allebei invielen. "Ik vond dat ze het heel goed deden, maar iedereen eigenlijk wel."
)