PSV-trainer Peter Bosz deelt wilde anekdote over voetbalicoon Guus Hiddink: het bier spoot door de zaal

Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 13:02 / Update: 11 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
PSV-trainer Peter Bosz deelt wilde anekdote over voetbalicoon Guus Hiddink: het bier spoot door de zaal
i

Guus Hiddink. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 13:02 / Update: 11 minuten geleden

Peter Bosz en Guus Hiddink stonden allebei als trainer aan het roer bij PSV, maar hun band gaat terug tot hun tijd als voetballer. Bosz was nog een jonge prof toen hij met Hiddink in dezelfde ploeg belandde. Nu Hiddink zondag tachtig wordt, haalt de huidige PSV-trainer een herinnering op die hem ruim veertig jaar later nog altijd bijstaat.

Hiddink werd zes keer landskampioen met PSV en is nog altijd de laatste trainer die de club naar een Europese halve finale leidde. "Daar kan ik alleen maar van dromen. Zeker ook na deze week", zegt Bosz met een knipoog tegen het Eindhovens Dagblad. Hij doelt op de 1-2-nederlaag tegen Club Brugge van afgelopen woensdag.

Bosz maakte in 1988 van dichtbij mee hoe sterk het PSV van Hiddink was. Met RKC stond hij dat seizoen tegenover de Eindhovenaren in de halve finale van de KNVB Beker. Bij Oranje leerde hij Hiddink later beter kennen als bondscoach. "Hij kon bikkelhard zijn als het moest, maar sloeg ook een arm om je heen als het kon. Een correcte man, fijn mens, people manager, iemand die op sfeer en de relatie bouwt. Dat komt allemaal in me op.”

Nog één seizoen bij PSV

Voor Willy van de Kerkhof had het Europese succes van PSV in 1988 een extra lading. Hij was er bijna niet meer bij geweest. "Ik wilde eigenlijk stoppen, in 1987. Guus haalde mij over om nog één jaartje bij de selectie te blijven."

Hiddink zag kansen in Europa en wilde de ervaring van Van de Kerkhof bij de ploeg houden. Dat extra seizoen eindigde met de winst van de Europa Cup I. "Zonder hem had ik het mooiste jaar van mijn carrière gemist", zegt Van de Kerkhof.

Een korte nacht op Texel

Jaren voordat ze tegenover elkaar stonden in de beker, speelden Bosz en Hiddink samen op een zaalvoetbaltoernooi op Texel. De jonge Bosz mocht rond kerst aansluiten bij een ploeg met ervaren profs uit Oost-Nederland. "Als jonkie mocht ik in de wedstrijden veel loopwerk doen. Guus was er voor de techniek."

Veel slaap kregen de profs tussendoor niet. Na een van de feestavonden stonden ze een paar uur later alweer te voetballen. Hoe het bier die avond in de zaal belandde, weet Bosz nog goed. Het spoot uit een tuinslang.