TV-gids | Op deze zender kijk je naar FC Twente - DAC 1904 Dunajská Streda in de derde voorronde van de Conference League

Redactie Sportnieuws.nl • 6 augustus 2026 om 12:22 / Update: 39 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
TV-gids | Op deze zender kijk je naar FC Twente - DAC 1904 Dunajská Streda in de derde voorronde van de Conference League
i

John van den Brom © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 6 augustus 2026 om 12:22 / Update: 39 minuten geleden

Er heerste verslagenheid bij FC Twente na de pijnlijke uitschakeling in de voorronde van Europa League tegen het Hongaarse Ferencváros. Tijd om de wonden te likken hebben de Tukkers niet, want ze stromen direct bij de voorrondes van de Conference League in. Daar wacht een tweeluik met het Slowaakse FC DAC 1904 Dunajská Streda. Check hier hoe je het duel volgt als je niet in het stadion zit.

Hoewel FC Twente zich vorige week nog knap terug knokte tegen Ferencváros, kwamen de Tukkers over twee duels net te kort. De ploeg van John van den Brom mag zich nu opmaken voor de voorrondes van de Conference League, met als eerste horde naar het hoofdtoernooi het vrij onbekende DAC 1904.

Bij FC Twente is Joël Drommel beschikbaar voor het duel met de Slowaakse hoogvlieger. Toch kiest trainer Van den Brom voor Lars Unnerstall onder de lat tegen DAC 1904, dat overigens nog altijd wacht op zijn eerste deelname aan de competitiefase van een Europees toernooi. Mocht FC Twente het tweeluik met de Slowaakse ploeg weten te winnen, treffen zij in de laatste ronde van de voorrondes Dinamo Kiev of FC Qarabag.

De tegenstander is dus relatief onbekend. De club komt uit Dunajská Streda, een dorpje ten zuidoosten van de Slowaakse hoofdstad Bratislava. Het afgelopen seizoen eindigde DAC 1904 als tweede in de competitie, waarmee het zich kwalificeerde voor de voorrondes van de Conference League. In de vorige ronde schakelde de ploeg met overtuigende cijfers het Bosnische FK Velez Mostar uit.

Wedstrijden in de voorrondes vallen buiten het centrale UEFA-rechtenpakken en mogen door de thuisspelende club vrij aan tv-zender worden aangeboden. De heenwedstrijd in De Grolsch Veste begint donderdag om 20.00 uur en is live te volgen via ESPN 1. De hoofdfase van de Europese toernooien wordt wel uitsluitend door Ziggo uitgezonden.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google