Bekende van Jutta Leerdam glashelder over toekomst schaatsicoon: 'Dat raak je al gauw kwijt'

Redactie Sportnieuws.nl • 11 augustus 2026 om 18:49 / Update: 45 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Bekende van Jutta Leerdam glashelder over toekomst schaatsicoon: 'Dat raak je al gauw kwijt'
i

Zien we Jutta Leerdam nog op het ijs? © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 11 augustus 2026 om 18:49 / Update: 45 minuten geleden

Ze is al maandenlang niet op het ijs geweest, maar beheerst toch het schaatsnieuws: Jutta Leerdam. Gaat ze door met schaatsen of stopt de olympisch kampioene? Zelf zwijgt ze in alle talen, maar een bekende van haar heeft wel een vermoeden.

Leerdam werd in februari olympisch kampioene en sindsdien is het onduidelijk of ze doorgaat in de sport. Tijdens een belangrijk moment voor de sport in Thialf ontbrak ze. Terwijl collega's allemaal het zomerijs in Heerenveen op gingen, zit Leerdam al maandenlang voornamelijk in de Verenigde Staten en op Puerto Rico met haar verloofde Jake Paul.

Team KaFra, dat door Leerdam richting de Spelen zelf werd opgezet, bestaat niet meer. Kai Verbij en Ted Dalrympel waren ploeggenoten van Leerdam richting de Spelen, maar volgens Verbij werd dat team na de Winterspelen ontbonden.

In gesprek met NU.nl laat hij weten geregeld nog contact te hebben met Leerdam. Of de kansen op een terugkeer is hij glashelder. "Ik verwacht niet dat Jutta dit seizoen op het ijs staat", klinkt het. "Als je zes maanden niet hebt getraind, is het heel lastig om zonder voorbereiding aan een seizoen te beginnen. Al weet ik natuurlijk niet wat ze allemaal in Amerika doet."

Schaatsen lijkt op lager pitje te staan

Leerdam zelf deelt vooral beelden van uitjes en avonturen met Paul en andere bekenden van haar. Geregeld is ze, volgens haar verrichtingen op sociale media, wel in de sportschool. Maar skeeleren, wielrennen of schaatsen lijkt op een lager pitje te staan. Daardoor denkt ook Dalrympel dat een terugkeer er voorlopig niet in zit.

"Je hoeft niet per se te schaatsen om een voorbereiding op het schaatsseizoen te doen", vertelt de oud-ploeggenoot van Leerdam. "Maar op een gegeven moment moet je wel het ijs op. Daar sluit Verbij zich bij aan. "Qua fysiek kan je prima fit blijven op de fiets of in het krachthonk, maar de coördinatie en het gevoel op het ijs raak je gauw kwijt."

Later dit jaar duidelijkheid

Over uiterlijk 2,5 maand is er sowieso duidelijkheid over Leerdam. Dan vinden de eerste schaatswedstrijden namelijk plaats. De kans lijkt, als we haar oud-ploeggenoten moeten geloven, dus klein dat de schaatskampioene daar haar gezicht laat zien.