Jutta Leerdam sloot de World Cup op perfecte wijze af: voor het eerst dit seizoen was zij de snelste op haar favoriete afstand, de 1000 meter. Het leverde de Nederlandse topschaatsster niet alleen extra vertrouwen op voor de WK afstanden, maar ook een extra zakcentje. Lees hier hoeveel prijzengeld Leerdam heeft verdiend met de World Cup.
Miho Takagi was dit seizoen de absolute koningin op de kilometer. De eerste vijf World Cup-wedstrijden zette de Japanse telkens de snelste tijd neer. Maar afgelopen weekend kreeg ze een tik te verwerken: op het laatste internationale toernooi vóór de WK bleek Leerdam opeens sneller. Takagi moest het doen met een tweede plek.
Voor Leerdam was het de ultieme bevestiging dat het met haar vorm wel goed zit. En ze heeft er nog een leuk extraatje aan overgehouden. Het winnen van een individuele afstand bij de World Cup levert 1500 dollar op. Eén dollar is ongeveer 95 eurocent, dus omgerekend verdiende ze zo'n 1430 euro.
1 maart 2025, 15:44
Ze schudde haar hoofd nadat ze over de finish kwam, maar haar tijd bleek tóch voldoende voor de zege op de 1000 meter. Jutta Leerdam boekte twee weken voor de WK afstanden haar eerste wereldbekerzege van het seizoen, ook nog eens in Thialf. Het geeft haar hoop richting het toernooi in Hamar.
Prijzengeld Jutta Leerdam bij World Cup
Leerdam schitterde voornamelijk op de kilometer. Naast haar eerste plek in Thialf werd zij ook tweemaal tweede achter Takagi. Die zilveren plakken zijn goed voor nog eens twee keer 1000 dollar. Uiteindelijk werd zij vierde in het eindklassement, wat ook nog eens een totaalbedrag van 5500 dollar opbracht.
Daar komt nog een kleinigheidje bij: Leerdam werd in China tweede op de 500 meter. Die afstand stond dat weekend twee keer op het programma en dus werd haar prijzengeld door twee gedeeld: 500 dollar. Ze komt dit seizoen uit op een totaalbedrag van 9500 dollar aan prijzengeld, omgerekend ruim 9000 euro.
2 maart 2025, 08:54
Het is weer carnaval en dat betekent heel veel gezelligheid, muziek en natuurlijk een groot verkleedfeest. Veel schaatsfans toverden zichzelf om tot hun favoriete icoon. Jutta Leerdam doet het de laatste tijd weer fantastisch, met als kers op de taart de overwinning op Miho Takagi op de 1000 meter. Voor sommige carnavalgangers genoeg reden om als Leerdam verkleed te gaan.
Vergelijking met Takagi
En Takagi dan? De 30-jarige sprintster beleefde een nagenoeg perfect seizoen tot nu toe. Vijf keer een eerste plek (1500 dollar maal vijf), één keer een tweede spot (1000 dollar) én de koppositie in het eindklassement (liefst 16.000 dollar), levert Takagi een totaal van 24.500 dollar op. En dat álleen op de 1000 meter. Ze won ook het klassement op de 1500 meter.
2 maart 2025, 03:30
Voor het eerst dit seizoen wist Jutta Leerdam te winnen van Miho Takagi op haar geliefde 1000 meter. Na haar eerste plek tijdens de World Cup in Thialf liet ze gelijk op een bijzondere manier weten dat ze de beste is.
Opvallend liedje
Leerdam vierde haar 1000 meter-zege in Thialf met een video op TikTok, waar ze een opvallend liedje bij gebruikte. "Bitches zijn te langzaam, ze kunnen mijn snelheid niet bijhouden", is de vertaling van het stukje dat de schaatsster meezingt.