Al wekenlang was de nieuwe opzet van de massastart hét gespreksonderwerp in de schaatswereld. In Thialf ging het tijdens het WCKT direct mis. Dat zagen ook ex-tophockeysters Ellen Hoog en Naomi van As.
Bij de massastart voor mannen ging het helemaal mis. Niet lang na de start vond er een flinke valpartij plaats waarbij meerdere schaatsers tegelijk ten val kwamen. De wedstrijd werd vervolgens stilgelegd. Verzorgers en coaches snelden naar de schaatsers toe om hen te helpen.
'Het is een wonder dat...'
“We hebben Jorrit Bergsma en zijn coach Jillert Anema veelvuldig horen klagen over deze nieuwe opzet”, geeft Van As aan in hun wekelijkse podcast voor Sportnieuws.nl. “Je zag direct een gigantische valpartij. Het is een wonder dat niemand een hele grote snijwond heeft opgelopen. Ze hebben speciale pakken aan, maar alsnog. Het is echt link.”
Ook haar voormalige ploeggenote Hoog deelt deze mening. “Het is echt levensgevaarlijk. Nu zijn we het helemaal eens met Bergsma en Anema. Hoe hebben ze deze opzet gemaakt?” Van As vraagt zich af hoeveel discussie dit weer gaat opleveren. “Hier is het laatste woord zeker nog niet over gesproken.”
'Dit kan helemaal fout gaan'
Hoog snapt dat de ISU iets wilde veranderen. “Het was natuurlijk heel saai. Voor de schaatsers niet, maar wel voor de toeschouwers. Je moet een beetje de balans vinden. Ik snap dat ze daarnaar keken en het is prima dat ze het geprobeerd hebben. Maar op internationaal niveau kan dit helemaal fout gaan. De vraag is nu: gaan ze er nu wat aan doen?”
Van As heeft haar twijfels. “Ik denk dat ze dat niet direct gaan doen.” Hoog zou dat niet begrijpen. “Als je vooraf al zoveel schaatsers hierover hoort klagen en het in de eerste race al misgaat. Dan moet je er zo snel mogelijk iets aan doen. Het was ook de reden dat Bergsma niet meedeed en Anema heeft na die valpartij zelfs een schaatser uit de wedstrijd gehaald.”
Luister de podcast
In de nieuwste aflevering van EN door met Sportnieuws.nl bespreken Ellen Hoog en Naomi van As weer de opvallende gebeurtenissen uit de afgelopen sportweek. De oud-tophockeysters gaan uitgebreid in op het WCKT in Thialf, waar Angel Daleman grote indruk maakte en de massastart voor veel commotie zorgde. De overwinning van Max Verstappen in Mexico komt aan bod en ook de historische wereldtitel van Kimi Antonelli wordt besproken. Daarnaast praten de twee over een bijzondere keuze van Jake Paul en de sportlegendes die afgelopen weekend de marathon renden.
)