Jenning de Boo was enorm goed bezig op de EK afstanden. Hij won de 500 meter, pakte zilver op de 1000 meter en pakte met de Nederlandse sprinters ook nog eens brons bij de teamsprint. Nu die prijzen binnen zijn, is het tijd voor een broodje kroket. Daar heeft de 19-jarige De Boo namelijk al sinds vrijdag zin in!
Zaterdag is de tweede dag van de World Cup schaatsen in Inzell. Op de eerste dag reden Joy Beune en Femke Kok namens Nederland naar goud en beide vrouwen zijn ook ditmaal kansrijk. Bekijk de loting voor de vier afstanden die op het menu staan.
Kjeld Nuis was voor de zoveelste keer niet opgewassen tegen Jordan Stolz. De Amerikaan stelde op de 500 meter nog enigszins teleur bij de World Cup in Inzell, maar maakte dat dubbel en dwars goed op de 1500. Achteraf bleek hoe diep Stolz was gegaan. Dat verbaasde zelfs Nuis.
Jutta Leerdam staat er fantastisch voor. Dat kunnen we voorzichtig stellen na haar eerste afstand op de laatste World Cup voor de Olympische Spelen. De topschaatsster reed een voor haar doen verbluffende tijd op de 500 meter: 37,22. Na afloop straalde ze helemaal.
De laatste serieuze test richting de Olympische Winterspelen is begonnen. En hoe. Femke Kok ging als een komeet op de eerste 500 meter van het weekend op de World Cup in Inzell. Voor Jenning de Boo verliep het minder. Joy Beune won ook haar afstand, al mag ze daarop niet naar de Olympische Spelen. Lees hieronder alles terug.
Kjeld Nuis heeft de laatste 1500 meter voor de Olympische Spelen afgesloten met een derde plek. In een onderling duel won hij van de Duitse junior Finn Sonnekalb. Maar schaatsveteraan Nuis was niet opgewassen tegen Jordan Stolz.