Jutta Leerdam was maandag groot nieuws. De topschaatsster maakte eindelijk wereldkundig wat ze het komende seizoen gaat doen. De olympisch kampioene liet weten dat ze voorlopig niet op het ijs te zien is, maar kondigde nog geen definitief einde van haar carrière aan. Dat nieuws werd uiteraard ook opgepakt in het buitenland.
Leerdam plaatste maandagavond een video op een nieuw YouTube-kanaal van haar en deelde daar het nodige in mee. Het belangrijkste nieuws: de Nederlandse schaatst komend seizoen geen wedstrijden en vindt het voorlopig tijd voor andere dingen. Een definitief einde van haar carrière was het niet, zo benadrukte ze. Dat vindt ze nog te stellig.
Buitenland pakt uit met nieuws Jutta Leerdam
Nederlandse sportliefhebbers waren uiteraard in de ban van het nieuws, maar ook het buitenland pakte de berichtgeving over Leerdam gretig op. Het toonaangevende Associated Press wijdde er zelfs een persbericht aan. "Olympisch kampioene en schaatsster Jutta Leerdam, een wereldster op de Winterspelen van Milaan-Cortina, die werd bijgewoond door haar verloofde Jake Paul, neemt een seizoen pauze van het ijs."
Goud was bevrijding voor Jutta Leerdam
Ook het Franse RMC Sport pakt uit. De Fransen noemen Leerdam 'de diva van het schaatsen'. "Tijdens de laatste Spelen veroverde ze eindelijk haar ultieme droom: een olympische titel, vier jaar na haar zilveren medaille op de 1000 meter in Peking. Ze voegde daar in Italië nog een zilveren medaille op de 500 meter aan toe. Een triomf die ze als bevrijding ervoer."
'Grote verrassing' van Jutta Leerdam
Het Zwitserse Blick zag het nieuws van Leerdam, in tegenstelling tot veel anderen, niet aankomen. "De succesvolle schaatsster heeft onverwacht een pauze van de sport aangekondigd." Volgens de schrijfster van het artikel is het besluit een 'grote verrassing'.
Wat Leerdam allemaal precies gaat doen, dat wordt de komende tijd vast duidelijk. In Zwitserland wachten ze rustig af. "Eén ding is zeker: fans zullen het volgend seizoen zonder de flamoureuze olympische kampioene moeten stellen."
Sportnieuws.nl sprak dinsdag met drievoudig olympisch kampioene Marianne Timmer over het besluit van Leerdam. Timmer hoopt dat Leerdam uiteindelijk nog eens terugkeert in de sport. Bijvoorbeeld voor de Spelen van 2030 in Thialf. "Het zou heel gaaf zijn als ze daar toch weer aan gaat deelnemen."
🚨 Laatste schaatsnieuws en opmerkelijke zaken.
🎥 Sportnieuws.nl Dromen van Goud, met schaatsicoon Marianne Timmer.
📱 Download onze Sportnieuws.nl App en stel jouw favoriete club in.
🔔 Volg ons via Google Discover, met direct jouw persoonlijke voorkeuren.
)