Olympische schaatsster (30) deelt nieuws waar ze kapot van is: 'Dat is het moeilijkste wat ik kan doen'

Redactie Sportnieuws.nl • 24 oktober 2026 om 19:09
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Olympische schaatsster (30) deelt nieuws waar ze kapot van is: 'Dat is het moeilijkste wat ik kan doen'
i

Sarah Warren ©Getty

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 24 oktober 2026 om 19:09

Weer een schaatser moet vlak voordat het internationale schaatsseizoen begint er nu al een punt achter zetten. De Amerikaanse sprintster Sarah Warren (30) legt in een emotioneel bericht op haar socials uit waarom ze dit seizoen geen wedstrijden gaat rijden.

De in de staat Illinois geboren Warren beleeft vooral als onderdeel van het Amerikaanse vrouwenteam op de team sprint regelmatig successen. Die ploeg werd bijvoorbeeld tweede bij de WK afstanden in 2024 en er was zelfs goud op de team sprint bij het Four Continents Championships in 2022. Dat is een toernooi van de bond ISU voor schaatsers buiten Europa.

Moeilijk nieuws

Warren is tamelijk actief op Instagram, waar ze tegen de 60.000 volgers heeft opgetrommeld. Ze ontmoet met haar content grote beroemdheden, zoals popster Megan Thee Stallion. Ook maakt ze er op diverse foto's geen geheim van dat ze op haar middenrif een tattoo heeft van de olympische ringen.

Maar na al die energieke posts vol avontuur en reislust kwam er dit weekend een droevig bericht. Ze begint de post zo: "Ik heb moeilijk nieuws te delen…" En vervolgens: "Ik heb onlangs tijdens een training een knieblessure opgelopen. Daardoor kan ik volgende week niet deelnemen aan de kwalificatiewedstrijden voor de World Cup. Uiteindelijk betekent dit dat ik me voor het hele seizoen moet terugtrekken uit de wedstrijdsport."

Ook Canadees David La Rue maakte deze week bekend dat hij dit seizoen moet overslaan door blessureleed.

Toegeven

Warren legt uit dat ze zich niet direct kon verzoenen met het idee dit seizoen alle wedstrijden over te moeten slaan. Maar geen enkel herstelplan bleek realistisch. Dus: "Ik heb moeten toegeven dat de juiste keuze deze keer juist het moeilijkste is wat ik kan doen. Dat is het seizoen gebruiken om rust te nemen en mijn knieën volledig te laten herstellen."

Olympische Winterspelen

Het is niet voor het eerst dat ze zich terug moet knokken na een lichamelijke terugslag. De laatste twee jaar waren er diverse operaties met daarna ellenlange revalidatietrajecten. "Daarbij probeerde ik steeds de tijd in te halen om op tijd terug te zijn en een plek in het olympische team te bemachtigen", schrijft ze.

"Die droom heb ik kunnen verwezenlijken, en ik zou niets willen veranderen aan de weg die me daarheen heeft geleid. Maar deze uitdaging moet ik anders aanpakken."