Opvallende aanwezigen duiken op in Thialf bij spannende strijd op NK afstanden
i

Arjen Robben is aandachtig toeschouwer tijdens de NK afstanden in Thialf © NOS

Opvallende aanwezigen duiken op in Thialf bij spannende strijd op NK afstanden

18:06, 15-02-2025 / Laatste Update: 22:24, 15-02-2025

Het is dit weekend volle bak in schaatstempel Thialf. In Heerenveen worden de NK afstanden verreden en dus komen alle schaatstoppers die ons land rijk is in actie. Dat zorgt er ook voor dat er een hoop bekenden op de tribunes zitten.

Op zaterdag vonden er spannende races plaats om de nationale tites op de 500 meter (vrouwen), 3000 meter (vrouwen) en de 1500 meter (mannen). Dat trok een volle schaatstempel. Met daarbij ook veel bekende Nederlanders. De inmiddels gestopte Thomas Krol, die op de vorige Olympische Winterspelen nog goud (1000 meter) en zilver (1500 meter) won, was aandachtig toeschouwer.

Arjen Robben kijkt toe

Ook Arjen Robben zat op de tribune. De voormalig topvoetballer is een groot sportfan. Samen met Erben Wennemars liep hij onder meer twee keer de Marathon van Rotterdam. Robben rende de tweede keer, mede door hulp van de oud-topschaatser, de marathon binnen de magische tijd van drie uur.

Waar voor je geld

De prominenten kregen waar voor hun geld. Op de 3000 meter won Marijke Groenewoud een dag na haar glansrol op de 1500 meter weer een nationale titel. Daarna verbrak Femke Kok tot twee keer toe het baanrecord op de 500 meter. Bij de mannen was Kjeld Nuis de gevierde man. De routinier, die gepikeerd was vlak voor de start, greep tot zijn eigen verbazing de zege op de 1500 meter.

Op vrijdag waren ook oud-schaatsers Falko Zandstra en Jochem Uytdehaage in Thialf te zien. Zij zagen Jenning de Boo op de 500 meters naar de winst snellen. De 1500 bij de vrouwen ging dus naar Groenewoud. Op de 5000 meter was het, ondanks kritiek van zijn coach, Chris Huizinga die de titel veroverde.