Schaatser Nil Llop is in het ziekenhuis opgenomen met een ernstige ontsteking van het ruggenmerg, veroorzaakt door een infectie. Dat meldt Team X2O Badkamers, de Nederlandse schaatsformatie waarvoor de 23-jarige Spanjaard sinds afgelopen zomer uitkomt.
Llop ligt sinds afgelopen weekend in het ziekenhuis. "De behandeling is direct gestart en slaat aan. Het revalidatieproces zal zwaar en intensief zijn. Hoelang dat gaat duren, is op dit moment niet te zeggen", aldus Team X2O Badkamers.
Tekenen van vooruitgang
"De artsen zien de eerste tekenen van vooruitgang. Zodra het medisch verantwoord is, wordt hij overgebracht naar een gespecialiseerd ziekenhuis in Spanje, dicht bij zijn familie, waar zijn revalidatie zal plaatsvinden. We zijn eerlijk over waar we staan: de uitkomst is nu onzeker. Maar we hebben vertrouwen in Nil, in de artsen en in een goede afloop."
De Nederlandse schaatsploeg roept mensen op om de privacy van de schaatser en zijn familie te respecteren. "Zodra er nieuws is over zijn toestand, deelt het team dat via de kanalen."
Steun van ploeggenoten
Veel bekende namen uit de sportwereld betuigen hun steun. Zo laten ploeggenoten Bart Swings en Pien Hersman een hartje achter op Instagram. Dat doet ook Jesper de Jong, de toptennisser en vriend van Hersman. Zelf laat de onfortuinlijke Spanjaard ook van zich horen.
Reactie van zieke Spanjaard
"Bedankt voor jullie steun tijdens deze moeilijek dagen. Ik ben echt dankbaar voor mijn teamgenoten en de staf. Ik hoop jullie snel allemaal te zien", zo laat hij een reactie achter.
Vorig seizoen heette de formatie nog Team IKO-X2O. Het schaatsseizoen begint op 30 oktober met het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker.
🚨 Laatste schaatsnieuws en opmerkelijke zaken.
🎥 Sportnieuws.nl Dromen van Goud, met schaatsicoon Marianne Timmer.
📱 Download onze Sportnieuws.nl App en stel jouw favoriete club in.
🔔 Volg ons via Google Discover, met direct jouw persoonlijke voorkeuren.
)