Schaatisoon Marianne Timmer (52) maakt volgers blij met 'leuk nieuws': 'Binnenkort deel ik meer'

Redactie Sportnieuws.nl • 3 oktober 2026 om 19:22
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Schaatisoon Marianne Timmer (52) maakt volgers blij met 'leuk nieuws': 'Binnenkort deel ik meer'
i

Marianne Timmer ©NLBeeld

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 3 oktober 2026 om 19:22

Schaatsicoon Marianne Timmer is zaterdag 52 jaar geworden. De vrievoudig olympisch kampioene staat daar op haar socials kort bij stil, maar de Sappemeerse ex-sprintster heeft nog veel meer te melden.

De dag voor haar verjaardag kwam Timmer met een aankondiging: ze is geïnterviewd door het blad FAMKE en deed daarvoor ook een fotoshoot. Timmer meldt: "Leuk nieuws! Vanaf nu ligt de nieuwe FAMKE in de winkel, met daarin een uitgebreid interview met mij. Over topsport, ondernemen, de tegenslagen onderweg en waarom ik nog steeds vind dat je je hart moet blijven volgen. Binnenkort deel ik er meer van."

Bij de post heeft ze alvast één kiekje van de shoot gedeeld en haar volgers kunnen niet wachten tot de hele reeks te zien is. Ze krijgt complimenten als: 'Mooi' en 'Prachtig Marian!'

Goud

Timmer heeft vorig jaar een sieradenmerk opgericht: Flamore '98. Dat getal verwijst naar 1998, het jaar waarin ze in Nagano tweemaal toesloeg op de Olympische Winterspelen. Ze won de 1000 meter en 1500 meter. Op de 1000 meter zou ze later nog veel meer triomfen boeken, maar die gewonnen 1500 meter is des te meer bijzonder, aangezien ze daarin later internationaal geen potten meer zou breken. In een latere fase liet ze die afstand gewoon helemaal zitten om zich puur op de 500 meter en 1000 meter te richten.

Het merk schrijft op Instagram: "Vandaag is onze vlam jarig. Marianne laat al haar hele leven zien wat er gebeurt als je je hart volgt: van een meisje dat Yvonne van Gennip goud zag winnen, naar olympisch kampioen in Nagano, tot de vrouw die nu Flamore '98 bouwt. Lieve Marianne, gefeliciteerd. Dank je dat je elke dag je vuur deelt. Wie heeft jouw vlam aangestoken? Tag haar hieronder en laat haar weten dat ze gezien wordt. Onder de reacties verloten wij een Spark Flame ketting. (Marianne's favoriet)."

Pijn

Zo te merken is Timmer aardig hersteld van de zenuwpijn die haar in augustus parten speelde. Ze meldde daarover: "'De afgelopen weken waren voor mij persoonlijk wat minder sportief door flinke zenuwpijn. Gelukkig is de scherpste pijn inmiddels onder controle en kan ik weer wat normaler functioneren. Dan besef je opnieuw hoe waardevol het is als je lichaam gewoon meewerkt. En inmiddels begint het alweer te kriebelen. Over een maand begint het winterseizoen weer."