Het schaatsseizoen staat op het punt van beginnen. Aan het eind van deze maand treffen de Nederlandse toppers elkaar voor het eerst op het World Cup Kwalificatietoernooi. Daar zal blijken hoe de verschillende ploegen zich hebben voorbereid. Team Essent-coach Jac Orie spreekt van lastige concurrentie.
Team Essent heeft toppers als Joep Wennemars, Suzanne Schulting, Sebas Diniz, Beau Snellink en Angel Daleman klaargestoomd voor het komende schaatsjaar. Na het olympische seizoen breekt er een nieuwe cyclus aan, waarin er weer een hoop medailles te verdelen zijn.
De strijd tussen de Nederlandse schaatsteams wordt ook weer aangewakkerd. Snellink ging met een aantal ploeggenoten al de uitdaging aan met Team Reggeborgh op de fiets. Coach Jac Orie verwacht ook felle concurrentie op het ijs, maar vindt het moeilijk om de lastigste tegenstander aan te wijzen.
'Het ligt eraan...'
"Het ligt eraan voor welke schaatser en voor welke afstand", zegt hij tegen Sportnieuws.nl. "Team Reggeborgh is naast ons een van de grootste ploegen. Iedereen heeft wel zijn specialiteit. Als je bijvoorbeeld kijkt naar Jillert (Anema, red. Coach van Team Albert Heijn-Zaanlander), daar zie je het natuurlijk wel met die meiden op de lange afstanden." Zo blinken Marijke Groenewoud en Bente Kerkhoff uit bij die ploeg.
Progressie
"Dus je hebt eigenlijk van elk team altijd een beetje last", zegt Orie met een lach. Als coach hoopt hij vooral dat de schaatsers progressie boeken. "Ik wil vooral dat ze hun eigen limieten doorbreken. Er is geen weg naar winnen zonder jezelf te verbeteren", stelt hij.
Veel schaatsers bij Team Essent hebben dan ook al een duidelijk doel voor het komende jaar. Zo hoopt Snellink het wereldrecord op de 5000 meter te verbreken, dat staat op 5.58,52. Diniz wil de 500 meter onder de 34 seconden rijden. Schulting heeft haar zinnen gezet op de World Cups in het langebaanafstanden.
)