Jillert Anema (71) kende dinsdag een drukke dag. Zijn schaatsploeg Royal A-ware, lange tijd bekend als AH Zaanlander, had namelijk een persmoment en dus was Anema veelvuldig aan het woord. Tijdens een presentatie deed hij een opmerkelijke uitspraak die hij later bij Sportnieuws.nl moest verduidelijken.
Want Anema zei dinsdag namelijk iets opvallends. Hij sprak hardop uit dat 'Nederlanders ontzettende losers zijn'. In gesprek met Sportnieuws.nl werd hem gevraagd om dat eens helder uit te leggen.
Dat is volgens Anema nog niet zo makkelijk. "Je kunt alleen naar statistieken kijken. Dat we op weg zijn naar de vijfde verloren opeenvolgende voetbalfinale. Als dat de meest beoefende sport in Nederland is, dan weet je dat die statistiek bijzonder slecht is."
Volgens Anema heeft de mentaliteit in Nederland en de sportbeleving daar een aandeel in. "Als je iets wint, dan vier je feest, hang je slingers op en drink je een biertje. Wij versieren voor het toernooi al de straten, drinken met z'n allen biertjes en onderschatten de tegenstander. Daarna verliezen we."
Mislukt WK hockey en EK voetbal in 2000
Nederland is in 2030 het middelpunt van de olympische schaatssport. Tijdens de Olympische Spelen worden de schaatswedstrijden namelijk in Thialf afgewerkt, terwijl de rest van de sporten in de Franse Alpen plaatsvinden. Hoe gaat Anema voorkomen dat Nederland daar niet teleurstelt? "Door het nu al te benoemen. Dat mensen dan misschien eens gaan nadenken. Waarom het WK hockey in Nederland was en onze twee olympische kampioensteams het dan ineens niet halen. Waarom het EK voetbal (in 2000, red.) in Nederland een team oplevert dat vijf penalty's in één wedstrijd mist."
De markante schaatscoach vindt dus dat er werk aan de winkel is. Gaat het luiden van de noodklok genoeg zijn? "Ik hoop het, ik hoop het", zo besluit hij het onderwerp.
🚨 Laatste schaatsnieuws en opmerkelijke zaken.
🎥 Sportnieuws.nl Dromen van Goud, met schaatsicoon Marianne Timmer.
📱 Download onze Sportnieuws.nl App en stel jouw favoriete club in.
🔔 Volg ons via Google Discover, met direct jouw persoonlijke voorkeuren.
)