Schaatsicoon Erben Wennemars en vrouw Renate moeten flink aan de bak: 'Dat hoef je niet altijd zelf te zeggen'

Redactie Sportnieuws.nl • 4 november 2026 om 17:02
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Schaatsicoon Erben Wennemars en vrouw Renate moeten flink aan de bak: 'Dat hoef je niet altijd zelf te zeggen'
i

Renate Wennemars (links) met haar man; schaatsicoon Erben Wennemars. ©NL Beeld / Heukers Media

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 4 november 2026 om 17:02

Ondanks dat Erben Wennemars niet meer werkt als analist, is het schaatsicoon behoorlijk druk. Hij vult zijn dagen met de verbouwing van zijn droomhuis en sportieve prestaties. Deze week moest er iets heel belangrijks gebeuren. Door de snel afnemende temperatuur moest Wennemars samen met zijn vrouw in actie komen.

Eerder dit jaar kocht Erben Wennemars samen met zijn vrouw Renate een nieuw droomhuis nabij Zwolle. Daar moest nog enorm veel aan gebeuren, waardoor de oud-topschaatser het stulpje omdoopte tot 'klushuis'. De afgelopen maanden is er al veel gebeurd, maar het eind is nog niet in zicht. Nu het kwik nog maar amper boven de tien graden komt, moest Wennemars razendsnel actie ondernemen.

Nieuw project

Op Instagram delen Erben en Renate een nieuwe update. "Wat voor project is het vandaag?", vraagt Renate aan haar man, die alweer druk in de weer is. "Een houthok", luidt het antwoord. "Die komt hier tegen de muur." Aangezien de voormalig topschaatser erg handig is, besluit hij om het volledige hok zelf te maken. "Onze Bob de Bouwer", zegt zijn vrouw liefkozend.

Vervolgens legt Wennemars uit wat er allemaal moet gebeuren. Zo moet hij 'heel veel hout halen' om er vervolgens een 'framepje van te maken'. Stukje bij beetje begint het bouwwerk meer vorm te krijgen. "Hij is echt optimaal aan het genieten. Ik zie het gewoon", valt ook Renate op. En dan is het eindresultaat klaar, al moet voor Wennemars het mooiste nog komen: 'Het houthok vullen'. Nadat hij dat heeft gedaan, is hij klaar om de koude temperaturen te doorstaan. "Ik ben klaar voor de winter!"

Zelf is Wennemars maar wat blij met zijn nieuwe creatie. "Mooi hè", zegt hij vervolgens. Zijn vrouw kon het daarna niet laten om een klein prikje uit te delen. "Je hoeft niet altijd zelf te zeggen dat het mooi is." De Wennemarsjes zijn in elk geval weer een stapje dichter bij een volledig afgerond droomhuis.

Marathon

Afgelopen weekend was er even geen tijd om te klussen voor Wennemars. Hij vierde zijn 51ste verjaardag en deed dat op een bijzondere manier. Als echte sportfanaat besloot hij om deel te nemen aan de marathon van Den Haag. Dat deed Wennemars bovendien erg goed. Hij finishte in een tijd van 2 uur en 49 minuten en zat daarmee maar twee minuten boven zijn eigen toptijd.