Schaatsploeg Jillert Anema staat voor ‘flinke zoektocht’ na vertrek sterkhouder: ‘Hij moet tegen een stootje kunnen’

Redactie Sportnieuws.nl • 14 juli 2026 om 12:53 / Update: 57 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Schaatsploeg Jillert Anema staat voor ‘flinke zoektocht’ na vertrek sterkhouder: ‘Hij moet tegen een stootje kunnen’
i

Marijke Groenewoud en Arjan Samplonius. Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 14 juli 2026 om 12:53 / Update: 57 minuten geleden

Team Albert Heijn-Zaanlander is in aanloop naar het nieuwe schaatsseizoen een sterkhouder kwijtgeraakt. Coach Arjan Samplonius gaat het team verlaten. Volgens voormalig olympisch kampioene Ellen Hoog wordt het nog lastig om een vervanger te vinden.

Team AH-Zaanlander en Samplonius hebben voor de start van het nieuwe schaatsjaar besloten hun samenwerking te beëindigen. Samplonius maakte sinds 2019 deel uit van de technische staf en groeide in die periode uit van assistent-coach tot mede-hoofdcoach. Hij was de rechterhand van Jillert Anema.

"Het is wel een verlies aan kennis, maar ook van een vertrouwenspersoon voor Anema", zegt Hoog over het vertrek in de Sportnieuws.nl-podcast. "Dus die zoektocht naar een nieuwe assistent-coach of medecoach, dat wordt natuurlijk wel een flinke weg."

"Anema is ook heel direct, heel veeleisend en legt veel verantwoordelijkheden bij de bij de schaatsers zelf", vervolgt de ex-tophockeyster. "En die schaatsers, die vinden dat lekker. Maar dan moet er denk ik ook een coach bij zijn die het tegenovergestelde is. En die ook een beetje tegen kritiek kan."

'Perfecte timing'

Het besluit komt volgens Hoog wel op een goed moment. "Het is perfecte timing zo na de Olympische Spelen. Nu zijn er veel veranderingen. Dan heeft Team AH-Zaanlander ook tijd om een nieuwe coach te zoeken."

Samplonius had de laatste jaren een belangrijke rol bij de ploeg van Anema, die naar buiten toe altijd het uithangbord is. Onder hun leiding wonnen de rijders van de ploeg grote titels op NK's, EK's, WK's en ook op de Olympische Winterspelen. Zo wonnen Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud goud op de mass start, Merel Conijn won zilver op de 5000 meter, Bergsma pakte brons op de 10.000 meter en Groenewoud won ook nog zilver op de ploegenachtervolging.

Beluister de podcast

Ellen Hoog nam deze week samen met Fleur Groen voor Sportnieuws.nl de sportweek door en de twee bespraken onder meer de romantische ontmoeting van Mathieu van der Poel in de Tour de France, het goede nieuws voor Estavana Polman, het indrukwekkende optreden van Virgil van Dijk én natuurlijk het laatste schaatsnieuws. Luister de podcast hieronder of in je favoriete podcastapp.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google