Angel Daleman was zondag in Thialf de snelste op de 1000 meter. Nadat ze in de voorbije weken al een persoonlijk record op de 500 meter reed, verbeterde ze zondag ook haar persoonlijke record op de 1000 meter met een tijd van 1:13.491, waarmee ze Femke Kok en Isabel Grevelt te snel af was.
Jasmijn Veenhuis opende de 1000 meter direct met een persoonlijk record. Zij stond in een directe rit tegenover Evy van Zoest. Zij finishten in respectievelijk 1:18.443 en 1:22.665. Het regent zondag al de hele dag pr's in Thialf en ook in de tweede rit werd er weer eentje gereden. Evi de Ruijter schaatste zich met haar tijd van 1:19.189 naar de virtuele tweede plaats. Zij stond tegenover Nynke Tinga, die bijna twee seconden langzamer was met een tijd van 1:20.927.
Het regent persoonlijke records in Thialf
In de derde rit streden Naomi Kammeraat en Jildou Hoekstra tegen elkaar. De schaatsster van Team Staan - CTS GROUP verloor in de laatste meters haar snelheid en werd voorbijgestreefd door Kammeraat. Zij verpulverde de tijd van Veenhuis met 1:17.669 en reed zich naar de virtuele eerste plek. Hoekstra reed zich naar de virtuele tweede plek. Zij noteerde 1:17.891. Eveneens een persoonlijk record.
Daarna was het de beurt een Pien Hersman en Amber Duizendstraal. Laatstgenoemde reed opnieuw een hap van haar persoonlijk record af en klokte 1:15.321. Hersman was iets trager met 1:17.418. Hersmans nieuwe teamgenoot Elisa Dul was direct na haar aan de beurt en stond tegenover Leonie Bats. Dul kwam als eerste over de streep met 1:16.902 en was daarmee net iets sneller dan haar teamgenoot. Bats klokte 1:18.240.
Nieuwe snelste tijd
Henny de Vries en Sylke Kas streden daarna in een directe rit tegen elkaar. Nadat er na een valse start opnieuw werd gestart kwam De Vries als eerste over de streep (1:17.703). Kas noteerde 1:18.221. Beiden kwamen tekort om een gooi te doen naar de topplekken. Chloé Hoogendoorn lukte dat wel. Zij reed zich naar de virtuele eerste plaats met haar tijd van 1:15.094 tijdens een directe rit met Naomi Verkerk 1:15.400. De echte toppers moesten op dat moment nog in actie komen.
Ook Meike Veen en Anna Boersma konden geen rol van betekenis spelen. Zij finishten in respectievelijk 1:15.904 en 1:16.264. Daarna was het de beurt aan schaatssensatie Angel Daleman, die de afgelopen weken veel indruk maakte en Michelle de Jong. Het 19-jarige schaatstalent van Team Essent reed een geweldige rit en eindigde ruim voor al haar voorgangers met 1:13.491. De Jong noteerde 1:16.578.
Suzanne Schulting kreeg de lastige taak te proberen onder haar teamgenoot te eindigen tijdens een directe rit tegen Marrit Fledderus. Eerstgenoemde opende prima en lag op schema met haar eigen persoonlijke record op de afstand. Al was ze wel fors langzamer dan Daleman. Schulting kwam uiteindelijk in 1:15.421 over de streep en kwam daarmee tekort. Fledderus streefde haar verrassend in de laatste meters voorbij met 1:15.313.
In de voorlaatste ronde was het de beurt aan Isabel Grevelt en Antoinette Rijpma - de Jong. Grevelt opende het snelst maar voelde de hete adem van Rijpma - de Jong die normaliter het snelst is in de slotronde. Grevelt bleef echter netjes aan kop waardoor ze een voordelige wissel had. Zij finishte met een tijd van 1:14.919 achter Daleman. Rijpma - de Jong kwam mede door de vervelende wissel tekort en noteerde 1:15.785.
Reikhalzend werd er uitgekeken naar de slotronde, waarin Femke Kok in actie kwam tegen Pien Smit. De 26-jarige Kok reed zoals verwacht een nette rit, maar kon niet tippen aan de tijd van Daleman. De olympisch zilveren medaillewinnares op de 1000 meter noteerde 1:14.157 in Thialf. Smit was met 1:15.456 goed voor een negende plaats.
Zo geeft Daleman een flinke waarschuwing af aan Kok, die na het stoppen van olympisch kampioene Jutta Leerdam nagenoeg als onverslaanbaar werd geacht op de 500 en 1000 meter.
)