Het afgelopen schaatsweekend stond in het teken van de NK sprint & allround, maar toch was er veel buitenlandse aandacht voor het toernooi. Dat had niet zo veel te maken met de prestaties van de Nederlandse mannen en vrouwen op het ijs, maar vooral met een Amerikaanse toeschouwer in Thialf: Jake Paul.
Hij was er uiteraard om zijn Jutta Leerdam, die deze maandag haar 26ste verjaardag viert, aan te moedigen. En met succes. Leerdam bleek oppermachtig en werd voor de vierde keer de beste Nederlandse op het sprinttoernooi. Ze bekroonde haar sterke weekend met onder meer twee overwinningen op de 1000 meter.
29 december 2024, 21:11
Jake Paul was dit weekend aanwezig in Thialf tijdens het NK sprint en allround om zijn vriendin Jutta Leerdam te steunen. Zijn support, waarvoor hij uit Amerika was overgekomen, bleek niet voor niets te zijn. De schaatsster werd voor de vierde keer Nederlands kampioen sprint. Na afloop trok de NOS hem voor de camera.
Het leverde beelden op van een fanatieke Paul die samen met de familie van Leerdam op de tribunes zat. Die beelden hebben ook andere landen bereikt. Zo besteden onder meer de Engelse tabloids The Sun en The Daily Mail veel aandacht aan het wereldberoemde koppel. "Een Leerdam in extase vierde haar overwinning met het publiek, waar ook Het Probleemkind stond. Daar deelde ze een gepassioneerde kus mee", zo schrijft The Sun.
Rollen omgedraaid
Volgens The Daily Mail was er sprake van een rollenverwisseling tussen de 'sensatie' Leerdam en toeschouwer Paul. "Vorige maand zat Leerdam op de bank en steunde ze Paul tijdens zijn gevecht met bokser Mike Tyson."
30 december 2024, 06:40
Jutta Leerdam is maandag 26 jaar oud geworden. Een dag na het Nederlands kampioenschap sprint heeft ze dus nog iets te vieren, samen met haar familie en vriend Jake Paul.
Jake Paul over Jutta Leerdam
Paul zelf had na de zege van Leerdam nog lovende woorden over voor haar vriendin. "Ik ben blij voor haar, want ze werkt harder dan iedere andere atleet, dus ik ben blij dat ze heeft gewonnen en nationaal kampioen is", vertelde hij aan de NOS. Als hij door de Nederlandse journalist wordt gevraagd naar een toekomst als schaatser, is hij stellig. "Ik wil dat Jutta me leuk blijft vinden, als ze me ziet schaatsen dan al ze het uitmaken met me."
29 december 2024, 17:21
Femke Kok meldde zich zondag af voor de tweede dag van het NK sprint. De 24-jarige schaatsster kampt nog steeds met de gevolgen van cytomegalie, een ziekte die gepaard gaat met veel vermoeidheid. Zij en haar ploeg hopen, ondanks dat ze zich niet kon kwalificeren, dat zij toch mag deelnemen aan het EK. In een reactie laten Jutta Leerdam en Suzanne Schulting weten wat ze hiervan vinden.
De nationale titel van Leerdam is een mooi einde van een sportief succesvol jaar voor het koppel. Leerdam won dus het NK en heeft een succesvolle doorstart gemaakt na een moeilijke periode. Ze verliest de ploeg die nu Team Essent heet en kiest voor een alternatieve route zonder echte teamgenoten. Paul won in november zijn veelbesproken gevecht met bokslegende Tyson.