Suzanne Schulting is lekker in de sneeuw aan het spelen. De shorttrackster plaatst op Instagram een selfie waar ze is omgeven door het witte poeder. Voor nu is het leuk, maar Schulting zal vast ook hopen op een dichte plas water. "Ik heb toch liever ijs dan sneeuw."
De Zilveren Bal stond woensdag vooral in het teken van de 3000 meter tussen Joy Beune en Jenning de Boo, maar tijdens het evenement in Leeuwarden ook streden meerdere toppers om de winst op de 100 meter. Bij de vrouwen pakte de afzwaaiende Dione Voskamp voor de vierde keer de zege en dat vond ze zelf erg bijzonder.
Jenning de Boo en Joy Beune vochten woensdag in Leeuwarden een wel heel bijzonder duel uit bij De Zilveren Bal. De twee troffen elkaar op de 3000 meter en uiteindelijk trok Beune ternauwernood aan het langste eind. Schaatsicoon Marianne Timmer vond het mooi om te zien en kwam zelf in gesprek met Sportnieuws.nl alvast met een idee op de proppen voor een soortgelijk duel volgend jaar.
Het noodgedwongen afscheid van de veelbesproken journalist Bert Maalderink heeft veel losgemaakt in de mediawereld. De markante man neemt na meer dan 20 jaar afscheid als schaatswereld. Dat werd breed uitgemeten, waarna schrijver Michel van Egmond zich een hoedje schrok. "Dat vond Bert zelf ook overdreven."
Jens van 't Wout is inmiddels een gevestigde naam in de Nederlandse topsport. En daar heeft de 24-jarige shorttracker helemaal zelf voor gezorgd. Op de Olympische Winterspelen in Milaan greep hij drie keer goud en eenmaal brons. Zijn leven staat sindsdien op de kop, al is het besef er bij Van 't Wout nog niet helemaal.
Tineke den Dulk is een echte Friezin, maar kwam op de Olympische Spelen uit voor België. De rappe shorttrackster verbaasde vriend en vijand met een ongeziene aanval op de 1500 meter. Het leidde tot een staande ovatie van de Belgische koning Filip. Bovendien combineert ze haar topsportleven met een pittige opleiding.