Joy Beune en Pien Hersman doen er alles aan om topfit aan het nieuwe schaatsseizoen te beginnen. De topschaatssters van Team X2O Badkamers stond recent al op de tennisbaan, fietsen veel, maar zwichten nu voor de trend die al een tijdje heerst bij veel vrouwen.
Woensdagavond beleefden Beune en Hersman hun eerste pilates work-out. Dat deden ze in Heerenveen. Pilates is een speciale training voor je hele lichaam waarbij spieren versterkt én gerekt worden. Veel schaatssters kiezen de laatste tijd voor die manier van fitness en sommigen maken er zelfs hun werk van.
Irene Schouten, in 2024 gestopt als schaatsicoon, is bijvoorbeeld eigenaresse en uitbater van diverse reformer pilates-locaties in het land. Reformer pilates is weer een variant van 'gewoon' pilates, waarbij de oefeningen op een speciale machine worden gedaan. Met veren, touwen en een voetbar kan de weerstand worden aangepast.
Op Instagram deelt Hersman een foto van haar en Beune voor hun 'eerste keer' pilates. Ze lachen allebei nog, dus ze hadden er óf veel zin in óf het was al goed bevallen. De twee rijdsters van Team X2O Badkamers hebben in Thialf al op het zomerijs gestaan om te trainen richting de start van het nieuwe schaatsseizoen en zijn na alle fietstrainingskampen en 'droogschaatsen' op zonnige plekken klaar voor de klappen op de schaats.
Voor de 22-jarige Hersman is het zaak om haar stijgende lijn door te zetten naar een echte doorbraak. De dochter van voormalig topschaatsers Martin Hersman en Colette Zee werd vorig jaar tijdens de NK sprint negende en schaatste op de losse afstanden geen topnotities bij elkaar.
Hoe anders is dat voor de 27-jarige Beune. Zij werd al meermaals wereldkampioen op de 1500 meter, 3000 meter en de ploegenachtervolging en was tijdens de WK allround in 2024 de allerbeste. Vooral de 1500 meter is haar specialiteit, maar door een verprutste race op het Olympisch Kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen greep ze naast een plaats op die afstand tijdens de Zomerspelen. Desondanks nam ze wel een olympische medaille mee naar huis uit Milaan: ze won met Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud zilver op de team pursuit.
)