Topschaatsster Suzanne Schulting onthult ambitieus plan: 'Daar stoor ik me mateloos aan'
i

Suzanne Schulting © Getty Images

Topschaatsster Suzanne Schulting onthult ambitieus plan: 'Daar stoor ik me mateloos aan'

16:52, 12-02-2025 / Laatste Update: 18:06, 12-02-2025

Suzanne Schulting is een ondernemend type. De topschaatsster ging dit seizoen vol voor het langebaanschaatsen en liet 'haar' shorttrack even voor wat het was. Die overstap is enorm succesvol, maar Schulting kijkt al vooruit naar een volgende bijzondere stap.

Want hoe goed ze ook uit de voeten kan op het langebaanschaatsen, voor velen blijft Schulting toch hét boegbeeld van het Nederlandse shorttrack. De winnares van liefst zes olympische medailles (waarvan drie goud) denkt hardop na over een revolutionair idee voor het shorttrack.

Dat is namelijk het opzetten van een commerciële ploeg. In het langebaanschaatsen is dat doodnormaal, maar in het shorttrack niet. Schulting legt op het medium Discovered van het automerk Porsche uit waarom ze dit dolgraag wil. "In de nationale selectie zitten nu 18 atleten, dames en heren gemixt. Op een gegeven moment kunnen er niet meer mensen in zo'n ploeg. Met een commerciële ploeg ernaast heb je de mogelijkheid om het nationale niveau omhoog te krikken."

Suzanne Schulting stoort zich

En het is niet alleen voor het niveau belangrijk, maar ook de toekomst van talentvolle shorttrackers. "Er zijn op dit moment veel atleten binnen de ploeg die helemaal geen inkomsten hebben. Jonge sporters die moeten terugvallen op hun ouders." Al dat harde trainen mag best beloond worden, vindt Schulting. "Dat is op dit moment niet aan de orde en daar stoor ik me mateloos aan. Zo'n sportbedrijf trekken, dat ambieer ik dus wel."

Ze geeft toe al wat gesprekken over een shorttrack-team te voeren, maar momenteel gaat de blik van de populaire Schulting nog even op het langebaanschaatsen. Aankomend weekend wachten de NK afstanden in Thialf. Schulting doet mee aan de 500 en de 1000 meter. Op die afstanden heeft ze onder meer concurrentie van Femke Kok en Jutta Leerdam.

Vriend doet aan drie afstanden mee

Ook bij de mannen zal ze aandachtig kijken naar de verrichtingen op de korte afstanden. Haar vriend Joep Wennemars, de zoon van oud-schaatser Erben, doet namelijk op liefst drie afstanden mee. Hij rijdt zowel de 500 en de 1000, maar start in tegenstelling tot Schulting ook op de 1500 meter tijdens het schaatsweekend in Heerenveen.