Het lijkt bijna onwerkelijk, maar toch echt waar: over vier jaar worden de schaatswedstrijden van de Olympische Spelen niet in Frankrijk, maar gewoon in Thialf verreden. Wat vindt topschaatsster Suzanne Schulting daar eigenlijk zelf van? Ze is enthousiast, maar steekt haar twijfels niet onder stoelen of banken.
De keuze voor Thialf als locatie voor de schaatswedstrijden in 2030, tijdens de Winterspelen in Frankrijk, is volgens Schulting bijzonder, maar voelt voor haar ook dubbel. "Het geheel is niet bij elkaar. Het is ver van alle andere events af. Het echte Olympische Winterspelen-gevoel, dat is ook samenzijn met andere sporters en atleten. Dat is jammer, maar voor de sporthistorie in Nederland is het wel heel bijzonder," legt de drievoudig olympisch kampioene uit in gesprek met Sportnieuws.nl.
Of het Thialf-ijs een voordeel wordt voor de Nederlandse schaatsers? Dat betwijfelt Schulting. "Wij kennen deze ijsbaan als geen ander, maar veel internationale atleten komen hier ook vaak. Het voelt voor velen ook een beetje als thuiskomen," legt ze uit. En een thuisvoordeel? Ook dat zal volgens haar wel meevallen. "In Milaan waren er ook heel veel Nederlandse supporters, dus ik verwacht dat het ongeveer hetzelfde zal voelen."
'Ik heb zin om aan de bak te gaan'
Ondanks haar kritische blik zou Schulting altijd kiezen voor Thialf boven Frankrijk en is ze ook erg trots dat er in Nederland zal worden geschaatst. "Ik blijf toch het liefst hier, ja. Ik kijk verder niet naar een olympisch dorp ofzo, maar vooral naar hoe bijzonder het is dat dit event nu in Nederland plaatsvindt."
🚨 Laatste schaatsnieuws en opmerkelijke zaken.
🎥 Sportnieuws.nl Dromen van Goud, met schaatsicoon Marianne Timmer.
📱 Download onze Sportnieuws.nl App en stel jouw favoriete club in.
🔔 Volg ons via Google Discover, met direct jouw persoonlijke voorkeuren.
De Olympische Spelen van Milaan zijn inmiddels alweer een halfjaar geleden. Schulting heeft in de tussentijd rust genomen en alles kunnen verwerken. "Ik kijk best wel positief terug, ik voel me goed. Ik heb veel zin om weer lekker aan de slag te gaan," besluit ze.
)