Topschaatsster Suzanne Schulting uitgesproken over gemis Jutta Leerdam: 'Dat is heel erg jammer'

Redactie Sportnieuws.nl • 6 oktober 2026 om 20:19 / Update: 44 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Topschaatsster Suzanne Schulting uitgesproken over gemis Jutta Leerdam: 'Dat is heel erg jammer'
i

Suzanne Schulting. Inzet: Jutta Leerdam. © NL Beeld & Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 6 oktober 2026 om 20:19 / Update: 44 minuten geleden

Suzanne Schulting sloot het afgelopen schaatsjaar ondanks een moeizame Olympische Winterspelen met een goed gevoel af. Ze werd Nederlands kampioen sprint en daarna volgde zilver op de WK. Komend seizoen hoopt ze die lijn door te trekken. Ze heeft dan in ieder geval een concurrent minder, want Jutta Leerdam zal niet op het ijs verschijnen. Schulting reageert daarop in gesprek met Sportnieuws.nl.

Schulting wist zich knap als langebaanschaatsster én als shorttrackster te plaatsen voor de Spelen, maar in Milaan wilde het niet helemaal vlotten. Ze werd achtste op de 1000 meter op de langebaan, terwijl ze in het shorttrack op de 1500 meter sneuvelde in de halve finales. Toch werd het nog een mooi seizoen, want vlak na de Spelen won ze goud op de NK sprint en een week daarna pakte ze achter Femke Kok ook nog zilver op het wereldkampioenschap.

Schulting vindt ontbreken Leerdam 'jammer'

Op die laatste twee toernooien ontbrak Leerdam en dat zal ze komend seizoen ook doen. De olympisch kampioene op de 1000 meter besloot onlangs om het nieuwe schaatsjaar over te slaan. "Dat is heel erg jammer, want ze is een hele goede schaatsster", is de reactie van Schulting op dat nieuws.

De 29-jarige Schulting had er juist naar uitgekeken om te strijden tegen Leerdam. "Ze heeft een fantastische prestatie geleverd, dus daar had ik graag tegen gebattled. Het is goed voor de sport als die strijd er is en als er concurrentie is. Ik vind het jammer, maar het is wat het is."

Femke Kok

De schaatsster van Team Essent hoeft vervolgens niet lang na te denken als haar gevraagd wordt wie ze als de grootste concurrent ziet voor komend seizoen: "Dan kan je maar 1 naam benoemen en dat is Femke Kok. Die is olympisch kampioen op de 500 meter en tweede op de 1000 meter dus dat is niet een gekke naam die ik noem", aldus Schulting.

Schulting kon afgelopen winter op de Spelen nog niet meestrijden om de medailles, maar wat is er voor nodig zodat het over vier jaar in Heerenveen wel het geval is? "Dat is heel simpel, dan moet je harder schaatsen", reageert de schaatsster nuchter. "Je moet jezelf blijven uitdagen, prikkelen en ontwikkelen en hopelijk ga je dan harder schaatsen."

Zelf zal Schulting het komende jaar overigens voornamelijk op de langebaan te zien zijn. Ze combineert die discipline met het shorttrack en vertelde dat ze dat komend seizoen ook wilde doen, maar de kalender laat het niet toe om op beide onderdelen veel wedstrijden te kunnen rijden. Schulting heeft daarom besloten de langebaan voorlopig voorrang te geven.