Voor de langebaanschaatsers gaat het nieuwe seizoen binnenkort eindelijk weer van start. Zij zijn momenteel druk bezig om zo goed mogelijk aan de start te verschijnen. Bij een aantal ploegen is er de afgelopen maanden echter wat veranderd en dat is ook het geval bij het team van coach Jillert Anema en rijders Marijke Groenewoud en Jorrit Bergsma.
De beste schaatsers uit Nederland en de rest van de wereld konden de afgelopen maanden bijkomen van een heel intens seizoen waarin alles draaide om de Olympische Winterspelen. Inmiddels gaat de blik alweer op het aankomende seizoen en voor de langebaanrijders is het World Cup Kwalificatietoernooi van eind oktober de eerste grote test. Daar worden de startbewijzen voor de eerste wereldbekerwedstrijden van het jaar verdeeld.
In de afgelopen zomer vonden er net als ieder seizoen de nodige veranderingen plaats bij de Nederlandse schaatsteams. Dat zit hem vooral in wie voor welke ploeg rijdt, maar bij een aantal teams is er nog wat meer veranderd. Van Team IKO X2O was al bekend dat het vanaf komend jaar gaat rijden onder de naam Team X2O Badkamers, maar ook bij een andere ploeg is de naam veranderd.
Nieuwe naam voor ploeg Jillert Anema
De formatie van coach Jillert Anema reed de afgelopen jaren onder de naam Team Albert Heijn-Zaanlander, maar vanaf komend seizoen heet die ploeg Team Royal A-ware. Dat komt doordat het bedrijf vanaf de nieuwe jaargang de hoofdsponsor van de ploeg wordt. Albert Heijn Zaanlander blijft overigens wel als sponsor verbonden aan de ploeg, maar zal dus niet meer in de naam te vinden zijn. Royal A-ware was als sponsor overigens wel al actief bij het team van Anema.
Het is nog niet duidelijk of de verandering van de naam ook gevolgen heeft voor het schaatspak waarin rijders als Marijke Groenewoud en Jorrit Bergsma komend seizoen gaan rijden. Dat was bij de ploeg van Joy Beune wel het geval, want zij rijden vanaf het nieuwe seizoen niet langer in overwegend rode pakken. Daar is blauw nu de belangrijkste kleur geworden.
Nieuwe rijders
Bij de schaatsploeg van Anema, Groenewoud en Bergsma gaat in het nieuwe jaar sowieso het nodige veranderen. De ploeg nam na het afgelopen seizoen bijvoorbeeld afscheid van Arjan Samplonius, die mede-hoofdcoach was. Daarnaast legde het rijders als Naomi Verkerk, Jade Groenewoud, Kim Talsma, Friso van Vliet en Naomi Kammeraat vast.
)