Wereldkampioene Joy Beune over 'chaos' op Nederlandse ploegenachtervolging: 'Ik vind het jammer'
i

Robin Groot (l) en Joy Beune © Getty Images

Wereldkampioene Joy Beune over 'chaos' op Nederlandse ploegenachtervolging: 'Ik vind het jammer'

20:04, 03-11-2024 / Laatste Update: 20:06, 03-11-2024

Het is altijd een veelbesproken onderdeel in Nederland, maar het leek er bij de vrouwen op dat de ideale samenstelling voor de ploegenachtervolging was gevonden. Komend seizoen is alles echter anders, tot teleurstelling van Joy Beune.

Nederland pakte in februari van dit jaar op overtuigende wijze het goud op het WK in Calgary. Met Beune, Irene Schouten en Marijke Groenewoud hielden de Oranje-vrouwen Canada en Japan achter zich.

Beune kreeg, in aanloop naar het nieuwe seizoen, bij de NOS de vraag hoe het verder moet met de Nederlandse ploegenachtervolging. "Nou ja, Irene is natuurlijk nu gewoon zwanger en die is gestopt", begon de wereldkampioene allround. "Dus die is er uit. Marijke zou voor de internationale wedstrijden wel beschikbaar zijn, maar wij trainen daar nu met een andere ploeg voor."

"Ik heb twee andere meiden waar ik de ploegenachtervolging mee rijdt nu", legt ze uit. "Dan zijn Robin Groot en Antoinette de Jong. En dat gaat eigenlijk hartstikke goed."

Rintje Ritsma

Wat betekent dat voor het nieuwe seizoen? "Het hangt een beetje af van Rintje wat straks de opstelling wordt", aldus Beune, doelend op bondscoach Ritsma. "In principe was de afspraak: niet op komen dagen voor de trainingen, is niet opgesteld worden in de internationale wedstrijden."

"Verder hou ik gewoon lekker mijn positie en rijd ik lekker mijn rondjes. Ik vind het jammer dat het een beetje een soort van chaos is. Aan de andere kant is het ook niet echt een chaos, ik heb gewoon een ploeg waar ik nu mee train."

"Het was best een klap dat Irene zei dat ze ermee stopte", geeft Beune aan over specialiste Schouten. "Als schaatsster, maar ook onze trein viel een beetje uiteen. En nu is ook Marijke er niet bij, dat is wel jammer."

Het is bepaald niet de eerste keer dat er gedoe is bij de vrouwenploeg. Wat te denken van de Spelen van 2022, toen er heel veel onvrede was en de bondscoach van dienst de boel niet op de rails kreeg. Schouten deed er een boekje over open: