Grote verandering in uiterlijk van olympisch kampioen Jens van 't Wout (24): 'Het klinkt vreemd'

Redactie Sportnieuws.nl • 16 september 2026 om 06:17
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Grote verandering in uiterlijk van olympisch kampioen Jens van 't Wout (24): 'Het klinkt vreemd'
i

Jens van 't Wout. ©NL Beeld / Patrick van Emst

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 16 september 2026 om 06:17

Zo gauw het shorttracken weer op tv wordt uitgezonden de komende maanden, zien kijkers een hele andere Jens van 't Wout. De meervoudig olympisch kampioen van Milaan heeft het in zijn vakantie en voorbereiding over een hele andere boeg gegooid en is geen schim meer van zichzelf. Hij hoopt van die verandering te profiteren op het ijs.

Waar topsport de reputatie heeft van zeer gezond en mager eten, daar pakt Van 't Wout het heel anders aan. Hij noemt het zelf de sport 'volwassener' aanpakken, maar het ziet eruit alsof hij de groeispurt als puber heeft overgeslagen. “Het klinkt vreemd, maar dit seizoen ben ik serieuzer geworden. Zo ben ik meer bezig met mijn voeding en probeer ik aan te komen. In februari woog ik 67 kilo, inmiddels 74,5 kilo. Dat is een groot verschil", zegt de jongste van de twee shorttrackbroers in gesprek met Schaatsen.nl.

Donuts, McDonald's en ijs

Met een diëtist ging hij aan de slag en kreeg hij een wel heel bijzonder eetpatroon voorgeschoteld. “Direct na de rustperiode ben ik begonnen met bulken. Eerst met donuts, McDonald’s en ijs. Nu we weer volop trainen, is dat wat gezonder geworden. Bij de lunch eet ik elke dag voor vier personen rijst met twee kipfilets, veel boter en olijfolie. ’s Avonds staat er 600 gram aardappels met 300 gram gehakt op het menu. Ik ben echt aan het bulken voor het leven.”

Wie denkt dat dat slecht is, komt bedrogen uit. Sterker nog: Van 't Wout profiteert er naar eigen zeggen nu al van in het krachthonk. "Met shorttracken hebben we nog niet genoeg werk verricht om daar ook al het resultaat te zien. Maar ik merk wel dat ik meer kracht heb op het ijs. Als ik verzuur, kan ik nog steeds blijven overstappen. En extra gewicht helpt ook bij blessurepreventie. Ik heb meer spieren rond mijn romp en heupen. Dit is een van de eerste seizoenen waarin ik nog geen enkelproblemen heb gehad, waarschijnlijk door de toename in gewicht.”

Vier weken rijst

Hij hoopt zijn nieuwe ritme en patroon vast te houden, maar weet ook al dat het moeilijk wordt als de ploeg in Azië is voor vier weken World Tour. "Daar is het eten gewoon niet goed. Vier weken rijst: als ontbijt, lunch, avondeten en ook nog als toetje. Het wordt taai daar op gewicht te blijven.”