Topshorttracker Sjinkie Knegt (35) kondigt pensioendatum aan: 'Geen twijfel over mogelijk'
i

Sjinkie Knegt. © ANP

Topshorttracker Sjinkie Knegt (35) kondigt pensioendatum aan: 'Geen twijfel over mogelijk'

17:43, 05-02-2025

Sjinkie Knegt nadert het einde van zijn shorttrackcarrière. De 35-jarige Fries, die olympisch zilver en brons achter zijn naam heeft staan, maakt zich op voor zijn laatste maanden als topsporter. "Daar is geen twijfel over mogelijk."

Knegt gaf het Nederlandse shorttrack sinds zijn debuut in 2009 een gezicht. Zo won de altijd uitgesproken Knegt meerdere wereldkampioenschappen en was hij in 2014 in Sotsji de eerste Nederlander die een medaille won bij het shorttracken. Dat deed hij op de 1000 meter.

Einde carrière in zicht

Momenteel is Knegt op de schaatsbaan in Tilburg, waar de WorldTour wordt georganiseerd. Het is zijn eerste keer op het Brabantse ijs en vermoedelijk ook de laatste keer. In gesprek met Sportnieuws.nl zegt Knegt dat hij er veel zin in heeft.

Een van de stellingen die Knegt voorgelegd krijgt, gaat over de combinatie tussen het sportleven en ouder worden. Volgens de 35-jarige shorttracker is het nog prima vol te houden. "Het is nu nog twaalf maanden tot de Spelen, dus ik hoef nog maar twaalf maanden volle bak te gaan. Met dat in het achterhoofd wordt het alleen maar makkelijker", verzekert hij.

Dat werpt natuurlijk meteen de vraag of Knegt er na de Winterspelen in Milaan er mee stopt. "Dan is het gewoon klaar ja, daar is zeker geen twijfel over mogelijk. Ik kijk er niet per se naar uit hoor, maar het is wel fijn voor de andere jongens", zegt hij met een knipoog.

Relayploeg

Voor een plek op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is Knegt vooral afhankelijk van de bondscoach. Individueel behoort hij niet meer tot de besten. Zijn nieuwe rol binnen de ploeg bevalt hem wel. "Het is natuurlijk altijd fijn als je individueel in actie komt, maar ik weet ook dat ik op deze manier van veel grotere waarde kan zijn voor de relay. En ik vind dat ontzettend belangrijk. Als het dan op deze manier moet, is het niet anders", is hij eerlijk.

"Ik geniet van de rol die ik heb in het relayteam. Als we met zijn vieren of vijven prijzen kunnen pakken, dan kan ik daar zeker van genieten", vertelt Knegt, die vol vertrouwen is voor een plek binnen de relayploeg op de Winterspelen. "Als ik deze rol kan behouden, alleen maar sterker kan worden, dan denk ik dat ze niet om me heen kunnen."