Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om eindelijk eens af te rekenen met een voor hem gevreesde tennisser. De Nederlander nam het in Frankrijk op tegen Ugo Humbert en dat verliep helaas voor Van de Zandschulp precies zoals de voorgaande onderonsjes.
Van de Zandschulp was van tevoren ongetwijfeld niet blij met een pijnlijke statistiek. Hij trof de Fransman Humbert al veelvuldig in zijn carrière. Zes keer maar liefst, maar het lukte de Nederlander nooit om een keer van zijn concurrent te winnen. Van de Zandschulp hoopte dat het in Parijs eens anders zou zijn.
Tegen Humbert, die in eigen land natuurlijk een thuisfavoriet was, ging het lange tijd gelijk op. De 28-jarige Fransman trok echter wel de eerste set naar zich toe. Dat gebeurde na een tie-break en op die manier werd ook set twee beslist. Ditmaal was het Van de Zandschulp die op de juiste momenten rustig bleef en toesloeg. De tweede set ging dus naar de Nederlander en zodoende kwam er een beslissende derde set.
Exit in eerste ronde
Daarin maakte Humbert al snel het verschil. Hij brak de Nederlander en liep in mum van tijd uit naar 4-1. Die achterstand wist onze landgenoot niet meer ongedaan te maken en daardoor ligt hij er na de eerste ronde al uit: 6-3.
Het is voor de 31-jarige alweer even geleen dat hij een wedstrijd won. Begin oktober stootte hij knap door naar de vierde ronde in Shanghai, maar daarna volgden teleurstellingen in Brussel en Bazel. Daar kwam hij net als in Parijs niet voorbij de eerste horde.
Eerder dit jaar evenaarde Van de Zandschulp zijn beste prestatie op een grandslamtoernooi. Op de US Open reikte hij tot de laatste acht. Daar was Alexander Zverev uiteindelijk te sterk. In 2021 behaalde hij ook al de kwartfinale in New York.
)