'Gevaar' voor tennistopper Botic van de Zandschulp (30) op US Open: 'Dat kun je echt niet denken'

Naomi van As • Redactie Sportnieuws.nl • Fatima Moreira de Melo • 7 september 2026 om 14:35 / Update: 51 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
'Gevaar' voor tennistopper Botic van de Zandschulp (30) op US Open: 'Dat kun je echt niet denken'
i

Botic van de Zandschulp. © AP

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Naomi van As • Redactie Sportnieuws.nl • Fatima Moreira de Melo • 7 september 2026 om 14:35 / Update: 51 minuten geleden

Botic van de Zandschulp doet het momenteel geweldig op de US Open en de Nederlandse tennisser kan zich maandag voor de tweede keer in zijn loopbaan gaan plaatsen voor de kwartfinales in New York. Ex-tophockeysters Naomi van As en Fatima Moreira de Melo zijn onder de indruk van de Nederlandse tennisser, maar zien ook een gevaar voor zijn partij in de vierde ronde.

Normaal gesproken maakt Van As haar wekelijkse podcast voor Sportnieuws.nl met Ellen Hoog, maar deze keer wordt zij vervangen door niemand minder dan Fatima Moreira de Melo. De twee ex-tophockeysters bespreken de afgelopen sportweek en moeten het dan natuurlijk ook over Van de Zandschulp hebben. Dat is iemand die Moreira de Melo goed kent, want zij heeft al jarenlang een relatie met Raemon Sluiter, die weer de coach is van Van de Zandschulp sinds vorig jaar.

Van de Zandschulp maakt indruk

Onder zijn leiding heeft de nummer 70 van de wereld na een moeizame periode de weg omhoog weer weten te vinden en op de US Open toont hij waar hij toe in staat is. Van de Zandschulp versloeg met Alex de Minaur en Zizou Bergs al twee geplaatste spelers in New York. "Hij gaat hartstikke lekker", begint Van As in de podcast.

"Hij won al van De Minaur, die staat zevende van de wereld, en dat was een hele knappe overwinning", vult Moreira de Melo. "Daar had hij in Rotterdam al heel goed tegen gespeeld, maar toen kon hij het net niet over de streep trekken. Raemon zei toen: ik vind het al waanzinnig hoe je dit hebt gedaan. Maar je snapt ook dat als je er dichtbij zit en het niet lukt, dat je gaat twijfelen of het een probleem is van je."

Van de Zandschulp versloeg de wereldtopper deze keer echter overtuigend en rekende daarna in een zwaar gevecht ook af met Zizou Bergs, die eerder Jesper de Jong had verslagen. Moreira de Melo zette voor die partij 's nachts de tv aan. "Het grappige was het contrast tussen die twee. Bergs is mega extravert en betrok het publiek bij ieder belangrijk punt dat hij won. Maar ook bij ieder belangrijk verloren punt, liet hij zijn racket stuiteren en werd hij helemaal gek naar zijn box."

'Hij had echt ontlading'

Op dat soort acties kun je Van de Zandschulp niet snel betrappen, want hij staat erom bekend nauwelijks te reageren. Zelfs toen hij twee jaar geleden stuntte tegen Carlos Alcaraz op de US Open, liep hij rustig naar het net om de Spanjaard de hand te schudden. De tennisser is echter niet zo kalm als het soms lijkt. "Van binnen gebeurt er wel heel veel bij hem, maar het komt er niet heel erg uit", stelt Moreira de Melo.

Bij zijn zeges op De Minaur en Bergs toonde hij echter wel emoties: "Het mooie was dat hij echt ontlading had voor zijn doen. Hij voelde het echt." Dat was ook op de tribunes het geval bij coach Sluiter, maar ook de fysio liet zich gaan. "Die was zo aan het fistbumpen, dat hij iemand daarvoor bijna knock-out sloeg", lacht de ex-tophockeyster. "Het was echt heel mooi om te zien."

Van de Zandschulp haalde in 2021 al eens de kwartfinales en krijgt maandag de kans om dat opnieuw te doen. Dat lijkt haalbaar, want hij speelt in de vierde ronde tegen Arthur Gea. De Franse nummer 87 van de wereld verloor in de kwalificaties, maar werd na een afmelding toch toegelaten als lucky loser en van dat gelukje profiteert hij vooralsnog optimaal.

'Dat kun je echt niet denken'

Toch waarschuwt Moreira de Melo voor Gea: "Een jaar geleden stond hij nog 250e van de wereld en nu 87e. Hij heeft vier weken geleden een ATP-toernooi op hardcourt gewonnen en kan gewoon echt veel. Hij kwam tot de derde ronde op de Australian Open en is echt nog een jonge gozer (21, red.). Hij komt niet voor niets ook tot de laatste zestien op de US Open."

Zij ziet dan ook een gevaar voor Van de Zandschulp: "Op papier denk je: dit is een must-win en dat geeft meestal veel druk. Dan denk je: ik hoor dit te winnen. Zo werkt het gewoon niet. Je ziet het aan De Minaur, die stond zevende van de wereld. Dat is dus een gevaar, het is niet dat je denkt: oh lekker chill. Dat kun je echt niet denken in het tennis."

Beluister de podcast

In de nieuwe aflevering van EN Door met Sportnieuws.nl neemt Naomi van As een keertje niet met Ellen Hoog, maar met Fatima Moreira de Melo de ontwikkelingen van de afgelopen sportweek door. Natuurlijk is er aandacht voor de ophef die ontstond na Ajax - PSV, komt de aandoenlijke actie van Femke Broeders-Bol aan bod én staan de twee stil bij ‘nipplegate’ op de US Open. Verder worden de nieuwe regels in het schaatsen besproken, wordt Jack van Gelder afgeserveerd én blijkt de wanhopige Marco van Basten indruk te hebben gemaakt. Beluister de podcast hieronder of via jouw favoriete podcastapp.