Nederlands tennistalent (19) blijft verbazen met enorme stunt in Verenigde Staten

Redactie Sportnieuws.nl • 26 augustus 2026 om 06:32 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Nederlands tennistalent (19) blijft verbazen met enorme stunt in Verenigde Staten
i

Mees Röttgering. Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 26 augustus 2026 om 06:32 / Update: 1 uur geleden

Tennisser Mees Röttgering heeft de smaak te pakken tijdens zijn eerste buitenlandse ATP-toernooi. De 19-jarige bereikte in de nacht van dinsdag op woensdag (Nederlandse tijd) met een stunt van jewelste de derde ronde van de Winston-Salem Open. Daarin treft hij een Wimbledon-sensatie.

Röttgering won in de tweede ronde van het toernooi verrassend in twee sets van Tomáš Macháč (6-2, 7-6). De Tsjech is momenteel de nummer 58 van de wereld en staat daarmee 331 plekken boven onze landgenoot. Machac stond een jaar geleden zelfs op de 20e plek en is olympisch kampioen in het gemengd dubbelspel. Toch kon ook hij Röttgering niet stoppen.

Daarmee staat de teller inmiddels op vier zeges in Winston-Salem voor de 19-jarige Nederlander. Hij plaatste zich zondag met zijn tweede overwinning in de kwalificaties voor het hoofdtoernooi en boekte daar maandag zijn allereerste zege ooit op het hoogste tennisniveau. In de eerste ronde won hij in drie sets van de Brit Jan Choinski.

Arthur Fery

Woensdagavond staat er in de derde ronde een pittige tegenstander te wachten: Arthur Fery. De 24-jarige Brit beleefde dit jaar een sprookje op Wimbledon door de halve finales te bereiken. Hij verloor daarin van Alexander Zverev. Fery is de nummer 37 van de wereldranglijst. Röttgering is dankzij zijn overwinningen virtueel naar plek 340 geklommen.

De Limburger had in Nederland al wat ervaring opgedaan. Hij maakte vorig jaar zijn ATP-debuut op het ABN AMRO Open. Dit jaar kwalificeerde Röttgering zich bovendien voor het toernooi in Rotterdam en kreeg hij een wildcard voor het Libéma Open in Rosmalen.

In Winston-Salem speelt hij voor het eerst een ATP-toernooi in het buitenland. Toch zullen de banen daar voor hem vertrouwd zijn, want Winston-Salem is de thuisbasis van zijn Amerikaanse universiteit. Röttgering doet volgende week overigens niet mee aan de US Open.

Botic van de Zandschulp

Botic van de Zandschulp kwam dinsdag ook in actie op het Amerikaanse hardcourt. Hij won overtuigend van Adolfo Daniel Vallejo: 6-2, 6-0. Van de Zandschulp is 71ste van der wereld, zijn Paraguayaanse tegenstander de nummer 61. De Nederlander was eerder al succesvol op het toernooi. Hij bereikte in 2022 de halve finales en vorig jaar haalde hij er zelfs de eindstrijd, die hij verloor van Marton Fucsovics.

In de achste finale treft Van de Zanschulp de Italiaan Luciano Darderi, nummer 22 van de wereldranglijst.