Sarcasme druipt er vanaf bij toptennisser Daniil Medvedev (30): 'Zelfs curling is beter'

Redactie Sportnieuws.nl • 26 augustus 2026 om 11:35 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Sarcasme druipt er vanaf bij toptennisser Daniil Medvedev (30): 'Zelfs curling is beter'
i

Daniil Medvedev © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 26 augustus 2026 om 11:35 / Update: 1 uur geleden

Daniil Medvedev beleeft een dramatische aanloop naar de US Open. De voormalig nummer één van de wereld verloor dinsdag opnieuw verrassend vroeg op een ATP-toernooi en reageerde na afloop op zijn bekende sarcastische wijze met een opvallende opmerking over zijn toekomst.

Het is vooralsnog niet het tennisseizoen van Medvedev. Sterker nog: de voormalig nummer één van de wereld maakt momenteel een lastige periode door. Op het masterstoernooi in Canada werd hij bijvoorbeeld al in de tweede ronde uitgeschakeld door Nederlander Botic van de Zandschulp en in Cincinnati moest hij na de derde ronde al zijn biezen pakken.

Dinsdag verloor de Rus opnieuw zijn eerste wedstrijd, ditmaal van de Amerikaan Martin Damm op een ATP-toernooi in de Verenigde Staten. Daardoor heeft hij vier van zijn laatste vijf wedstrijden verloren, geen ideale voorbereiding op de US Open.

'Zelfs curling'

Tijdens de wedstrijd tegen de Amerikaan was Medvedev zichtbaar gefrustreerd. Tijdens een wissel, nadat hij de eerste set had verloren en ook achterstond in de tweede, liet de voormalig nummer één van de wereld zijn frustratie blijken.

"Misschien moet ik wel een carrière in pickleball beginnen. Het is nog niet te laat. Met Jack Sock, in het dubbelspel. Elke sport op deze planeet is beter, man, zelfs curling", foeterde hij.

Sarcasme

Het sarcasme droop er enigszins vanaf, maar de opmerking laat ook zien hoe gefrustreerd Medvedev momenteel is. Met de US Open voor de deur beleeft de Rus allesbehalve de ideale voorbereiding en zijn er serieuze vraagtekens of de Grand Slam-winnaar kan presteren tijdens het laatste grandslamtoernooi van het seizoen.

Medvedev geldt al jaren als een van de gevaarlijkste spelers op hardcourt. Juist op die ondergrond boekte hij zijn grootste successen, met als hoogtepunt de winst op de US Open in 2021. De huidige vorm van de Rus komt daarom op een opvallend moment, nu juist dat toernooi voor de deur staat.