Tennisveteraan laat wereldtopper flink zweten in 'duel der kampioenen' op ABN Amro Open
i

Daniil Medvedev versloeg Stan Wawrinka bij het ABN Amro Open. © Getty Images

Tennisveteraan laat wereldtopper flink zweten in 'duel der kampioenen' op ABN Amro Open

23:00, 03-02-2025 / Laatste Update: 23:04, 03-02-2025

Toptennisser Daniil Medvedev heeft zich maandagavond geplaatst voor de tweede ronde van het ABN Amro Open. De Russische nummer 7 van de wereld had het enorm moelijk met oud-winnaar Stan Wawrinka, maar won uiteindelijk toch in drie sets: 6-7, 6-4, 6-1.

Het was een strijd tussen twee oud-kampioenen, want beide tennissers mochten in het verleden de trofee in Ahoy in de lucht tillen. Voor Wawrinka was dat wel al wat langer geleden dan Medvedev. De Zwitser was in 2015 de beste in Rotterdam en dat was midden in zijn beste jaren als proftennisser. Hij won de Australian Open, Roland Garros en de US Open, maar inmiddels is de 39-jarige Wawrinka afgezakt naar plek 154 op de wereldranglijst.

Wawrinka kreeg als oud-winnaar een wildcard van toernooidirecteur Richard Krajicek, maar hij trof het niet bij de loting. Medvedev won bij zijn vorige deelname in 2023 namelijk het toernooi en is als tweede geplaats in Ahoy. Toch gaf de Zwitserse veteraan hem goed partij.

Spannende partij

Medvedev had de zaakjes oorspronkelijk goed in orde, want hij kwam op een 5-3 voorsprong. Het lukte hem echter niet om de set uit te serveren en Wawrinka werkte vervolgens in zijn eigen servicegame ook een setpunt voor de Rus weg. De tiebreak werd een rollercoaster, want daarin kregen beide spelers kansen om het eerste bedrijf te pakken en Wawrinka was uiteindelijk de gelukkige.

De Zwitser werd in de eerste game van de tweede set echter direct gebroken en dat was een voorteken voor hoe de rest van de partij zou verlopen. Medvedev had steeds vaker een antwoord op de slagen van Wawrinka, die meer fouten begon te maken. In de beslissende derde set liep Medvedev vervolgens snel uit naar een 4-0 voorsprong en die gaf hij niet meer weg.

Mogelijke clash met Nederlander

Medvedev neem het in de tweede ronde mogelijk op tegen een Nederlander. De Rus speelt daarin namelijk tegen de winnaar van de partij tussen Mees Röttgering en de Italiaan Mattia Bellucci. Röttgering maakt zijn debuut op het hoogste niveau. Het 17-jarige talent was de nummer 1 op de wereldranglijst bij de junioren en kreeg daarom een wildcard.