Toptennisser Alexander Zverev is er klaar mee en neemt opvallend besluit: 'Het is gewoon onmogelijk'

Redactie Sportnieuws.nl • 31 oktober 2026 om 15:05 / Update: 40 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Toptennisser Alexander Zverev is er klaar mee en neemt opvallend besluit: 'Het is gewoon onmogelijk'
i

Alexander Zverev. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 31 oktober 2026 om 15:05 / Update: 40 minuten geleden

Alexander Zverev heeft genoeg van de overvolle tenniskalender. De Duitse topspeler wil meer tijd om te herstellen en zich voor te bereiden op een nieuw seizoen. Daarom zet hij een streep door een toernooi. Volgens Zverev kaart hij het probleem al jaren aan, zonder dat er iets verandert.

Na zijn kwartfinalezege op Arthur Fery (6-0, 6-2) bij de Erste Bank Open in Wenen sprak Zverev vrijdag op de persconferentie over zijn planning. De Duitser wil eind november met Duitsland deelnemen aan de finaleronde van de Davis Cup. Met de United Cup begin januari zou het volgende seizoen alweer snel voor de deur staan.

Geen United Cup voor Zverev

Die combinatie ziet Zverev niet zitten. Een vakantie, voldoende herstel en een goede voorbereiding passen voor hem niet in de korte periode tussen beide evenementen. "Ik speel de United Cup niet, omdat het voor mij gewoon onmogelijk is", vertelt hij op de persconferentie.

Anders zou hij vanuit zijn vakantie vrijwel meteen kunnen doorvliegen naar Australië. "Op een gegeven moment is het onzin. Maar ik zeg dit al tien jaar en er verandert niets."

Korter seizoen

Zverev vindt dat de tenniswereld moet ingrijpen. Wat hem betreft hoeft daarvoor geen ingewikkeld plan op tafel te komen. "De oplossing is relatief eenvoudig. We zouden het seizoen twee of drie weken moeten inkorten, zodat onze lichamen meer tijd krijgen om te rusten en te herstellen."

Het gaat hem ook om de mogelijkheid om fysiek sterker aan een nieuwe jaargang te beginnen. Zverev besteedt graag veel tijd aan zijn fysieke voorbereiding en wil daarvoor meer ruimte in de kalender.

Meer ontevreden spelers

De Duitser merkt dat zijn zorgen breder leven. Waar hij zelf naar eigen zeggen al tien jaar op hetzelfde probleem wijst, hoort hij inmiddels meer collega's hun onvrede uitspreken. "Ik denk dat spelers er nu wat meer over praten en meer ontevredenheid uiten. Ik denk dat daar steeds meer van zal komen. Naar mijn mening gaat het voor ons op dit moment helaas de verkeerde kant op."

Voorlopig wacht Zverev in Wenen eerst een halve finale tegen Alex de Minaur. Het duel met de Australiër staat zaterdag 31 oktober niet voor 16.30 uur op het programma.