Toptennisster Aryna Sabalenka blikt terug op uitstapje als model: 'Ik hou van mijn lichaam, maar...'

Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 09:54
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Toptennisster Aryna Sabalenka blikt terug op uitstapje als model: 'Ik hou van mijn lichaam, maar...'
i

Aryna Sabalenka. NL Beeld/Alamy

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 7 november 2026 om 09:54

Toptennisster Aryna Sabalenka is uitgegroeid tot een icoon op de baan, maar ook daarbuiten. Ze valt regelmatig op met campagnes voor luxe merken en verscheen dit jaar zelfs op de catwalk. Dat was voor de 28-jarige wel even wennen. "Ik ging gewoon dood."

De nummer twee van de wereldranglijst raakte dit jaar haar koppositie kwijt en won geen enkele Grand Slam. Ze hoopt het seizoen goed af te sluiten op de WTA Finals, die zondag van start gaan in Indian Wells. In aanloop naar het toernooi spreekt ze met Vogue over haar leven buiten de tennisbaan.

Boksen of modellenwerk

Er wordt bijvoorbeeld gevraagd wat voor carrière ze zou kiezen als ze niet professioneel zou tennissen. Haar antwoorden lopen uiteen. "Ik denk boksen of modellenwerk. Dat is een groot verschil, maar ik vind het allebei geweldig om te doen."

De Belarussische doet regelmatig fotoshoots en verscheen tijdens de Milaan Fashion Week zelfs op de catwalk voor modemagazine Vogue. Ze droeg van Gucci. Sabalenka is al een tijdje ambassadeur van dat merk.

Torenhoge hakken

Hoewel ze het leuk vond om te doen, ondervond ze ook een groot nadeel van een modellencarrière. Namelijk het lopen op hoge hakken. "Ik hou van hoe mijn lichaam eruit ziet, maar modeshows lopen als atleet... Dat voelt als een workout voor mij."

"Ik ging gewoon dood", zegt ze over haar avontuur op de catwalk. "Ik ben het niet gewend om op hakken te lopen. Toch was het de beste ervaring in mijn leven."

Jutta Leerdam

Nederlands schaatsicoon Jutta Leerdam verscheen ook in Milaan voor de Fashion Week. Zij werd aangekleed door het merk Dolce & Gabanna. Ook zij had moeite met de torenhoge hakken die ze kreeg. "Terwijl mijn voeten altijd moelijk zijn", zei ze erover in een vlog. "Al mijn teennagels zijn gebroken. Maar we zijn niet voor niks olympisch kampioen. We gaan die mentale kracht gebruiken."

Leerdam heeft een goede band met Sabalenka en dook op bij haar wedstrijden op de US Open. Sinds kort zit ze ook bij hetzelfde management als de tennisster. Ze sloot zich aan bij agency Evolve. De 27-jarige slaat het huidige schaatsseizoen over en richt zich nu voornamelijk op werkzaamheden als content creator.