Zorgen rond toptennisster (29) door afmelding vlak voor US Open: 'Ik heb echt alles geprobeerd'

Redactie Sportnieuws.nl • 12 augustus 2026 om 10:02 / Update: 44 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Zorgen rond toptennisster (29) door afmelding vlak voor US Open: 'Ik heb echt alles geprobeerd'
i

Belinda Bencic © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 12 augustus 2026 om 10:02 / Update: 44 minuten geleden

De tennistoernooien in Canada hebben de afgelopen week te kampen met de ene na de andere teleurstelling. Topspelers meldden zich af door blessures of gaven tijdens het toernooi op. Woensdag was het opnieuw raak, want Belinda Bencic raakte geblesseerd en kon niet spelen. Het baart zorgen voor de Zwitserse nummer 14 van de wereld in aanloop naar de US Open.

De mannen spelen momenteel het masterstoernooi in Montréal, terwijl de vrouwen actief zijn in Toronto. Beide toernooien hebben als gemene deler, naast het feit dat het Canadese steden zijn, dat ze overschaduwd worden door afmeldingen. Bij de mannen deden Carlos Alcaraz, Jannik Sinner en Novak Djokovic vooraf al niet mee en Felix Auger-Aliassime trok zich tijdens het toernooi terug.

Bij de vrouwen kwamen de meeste tennissters wel naar het toernooi, maar moesten er wel al vijf speelsters tijdens hun duel opgeven en ook was er al een walk-over. Woensdag was het opnieuw raak voor de vrouwen. Eigenlijk stond er met de wedstrijd tussen Belinda Bencic en Coco Gauff een heerlijk affiche tussen twee wereldtoppers op het programma, maar die ging dus ook niet door.

Nieuwe tegenslag

Vlak voor de kwartfinale, die in de Nederlandse nacht zou worden gespeeld, kwam naar buiten dat ook Bencic niet meer fit is. "Belinda Bencic heeft zich vanwege een blessure aan haar heup teruggetrokken uit de National Bank Open", zo schreef de organisatie op sociale media. Een harde klap voor het toernooi, maar zeker ook voor de 29-jarige olympisch kampioene van Tokio met het oog op de US Open.

Zelf deelde de geplaagde Zwitserse ook een statement. "Het spijt me enorm dat ik vanavond niet kan meedoen. Dit is een fantastisch toernooi en ik had er echt naar uitgekeken om voor de geweldige fans hier in Toronto te spelen," aldus Bencic. "Ik heb er alles aan gedaan om klaar te zijn voor vanavond. Ik kijk ernaar uit om de volgende keer weer in Toronto te zijn."

Zorgen richting US Open

Bencic, die in 2021 olympisch kampioene werd, besloot bovendien om alsnog het centre court op te lopen om het publiek toe te spreken. "Ik heb echt alles geprobeerd om klaar te zijn voor vanavond. Ik heb wat problemen met mijn heup. Ik heb geprobeerd op te warmen en heb pijnstillers genomen, maar het heeft niet echt geholpen."

Haar fans zullen zich direct zorgen maken richting de laatste Grand Slam van het tennisjaar, de US Open. In New York behaalde Bencic in 2019 de halve finale. Haar heupblessure komt dus op een zeer ongelegen moment. Het is nog onduidelijk of ze komende week mee kan doen aan het WTA 1000-toernooi van Cincinnati. Dat is het laatste grote evenement voor de US Open.