De Australian Open is weer een hooggeplaatste tennisster kwijtgeraakt. De Française Caroline Garcia, nummer 4 van de wereld, moest het in de 4e ronde afleggen tegen de ongeplaatste Magda Linette uit Polen: 7-6 (3) 6-4. Garcia won eind vorig jaar de WTA Finals in Texas en behoorde in Melbourne tot de favorieten. Eerder werden al onder anderen Iga Swiatek en Ons Jabeur uitgeschakeld.
Van de tennissters uit de top 10 van de wereldranglijst zitten alleen de Amerikaanse Jessica Pegula (3e) en Aryna Sabalenka uit Belarus (5e) nog in het toernooi. Pegula bereikte zondag al de kwartfinales, Sabalenka deed dat maandag. De 24-jarige Belarussische versloeg olympisch kampioene Belinda Bencic uit Zwitserland, de mondiale nummer 10, met 7-5 6-2.
Sabalenka neemt het in de kwartfinales op tegen Donna Vekic. De 26-jarige Kroatische maakte een einde aan de opmars van de pas 17-jarige Linda Fruhvirtova uit Tsjechië: 6-2 1-6 6-3.
)