'AZ laat Albert Gudmundsson op slotdag voor 1,5 miljoen vertrekken naar Genoa'

Eimert Pruis • 31 januari 2022 om 10:03 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 16:16
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
'AZ laat Albert Gudmundsson op slotdag voor 1,5 miljoen vertrekken naar Genoa'
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Eimert Pruis • 31 januari 2022 om 10:03 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 16:16

AZ-aanvaller Albert Gudmundsson is op weg naar het Italiaanse Genoa. Dat melden verschillende media in Nederland. AZ en Genoa bereikten al een akkoord over de transfer van 1.5 rmiljoen euro. De IJslander moet zelf nog wel rondkomen.

Zijn contract liep door tot komende zomer. Gudmundsson was bij AZ al enige tijd zijn basisplaats kwijtgeraakt.

24 goals in 98 duels

Sinds hij in 2018 naar Alkmaar kwam speelde hij wel veel voor de club. In 3,5 seizoen kwam hij tot 98 officiële wedstrijden. Daarin scoorde hij 24 keer. AZ was al zijn 3e club in Nederland. Via Heerenveen en PSV waar hij voornamelijk in de jeugd speelde kwam hij bij AZ terecht. Niemand bij AZ twijfelde aan zijn talent, wel toonde hij zich vaak minder doeltreffend voor het doel.

Bij Genoa wacht hem een strijd tegen degradatie. De club staat een na laatste. Technisch directeur Johannes Spors, die begin dit seizoen nog voor Vitesse werkte, maakte zich hard voor zijn komst. Door het vertrek van Gudmundsson zit AZ nog dun in de aanvallers. De club heeft alleen vandaag nog om een vervanger aan te trekken.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover