Trap hier dus niet in! RTL Nieuws meldt dat er een reclame rond gaat waarin Virgil van Dijk je aanspoort om geld te verdienen met een app. De app is eigenlijk een verknipt online casino, en Virgil is helemaal niet echt.
De reclame maakt gebruik van deepfake technologie. De beelden komen uit een oud interview van Van Dijk met GQ magazine. Met behulp van AI praat de voetballer echter niet over zijn hobbies maar over 'Bath for Mermaid', een gok-app vermomt als spelletje.
Meer deepfakes
Het is niet de 1e keer dat een Nederlands gezicht wordt gebruikt in een nep-reclame. Volgens RTL Nieuws heeft een deepfake van NOS Journaal-presentatrice Annechien Steenhuizen eerder dit jaar ook al illegale apps aangeprezen. Virgil van Dijk is de 2e Nederlander die wordt gebruikt voor deze misleidende technologie.