Enorm salarisverschil bij Oranje levert bizarre vergelijking op tussen twee internationals

Redactie Sportnieuws.nl • 3 oktober 2026 om 13:32 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Enorm salarisverschil bij Oranje levert bizarre vergelijking op tussen twee internationals
i

©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 3 oktober 2026 om 13:32 / Update: 1 uur geleden

Ze trekken hetzelfde shirt aan en staan samen op het trainingsveld, maar binnen de selectie van Oranje zijn de financiële verschillen enorm. Eén international verdient bij zijn club zulke bedragen dat hij het geschatte jaarsalaris van een ploeggenoot in iets meer dan een week bij elkaar heeft.

Een plek in het Nederlands elftal brengt spelers uit verschillende competities samen. Sommigen verdienen hun geld in de Eredivisie, anderen spelen bij buitenlandse clubs waar de salarissen aanzienlijk hoger liggen. Bij twee internationals levert dat een bijzonder opvallende vergelijking op.

Aan de ene kant staat Mexx Meerdink. De spits van AZ verdient naar schatting 400.000 euro bruto per jaar, exclusief bonussen. Een aanzienlijk bedrag, maar naast het salaris van een van zijn Oranje-collega’s valt het plotseling een stuk kleiner uit.

Vijftig keer zoveel

Die collega is Tijjani Reijnders. De middenvelder verruilde Manchester City voor Al-Qadsiah en ging er financieel flink op vooruit. Over zijn contract circuleren verschillende bedragen: sommige berichten noemen 100 miljoen euro over vijf jaar, andere spreken van vier seizoenen.

Zelfs bij de lagere schatting van 20 miljoen euro per jaar is het verschil enorm. Reijnders zou daarmee jaarlijks vijftig keer zoveel verdienen als Meerdink.

Omgerekend komt de middenvelder dan uit op ongeveer 385.000 euro per week. Nog iets langer doorspelen en hij bereikt al de grens van 400.000 euro: het bedrag waarvoor de AZ-aanvaller volgens de schatting een volledig seizoen moet voetballen.

Belangrijk voor Oranje

Zondag neemt Nederland het in Eindhoven opnieuw op tegen Servië. Meerdink was in de vorige ontmoeting met de Serviërs al bepalend: de spits maakte beide doelpunten in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd.

Reijnders liet donderdag nog zijn waarde voor Oranje zien. De middenvelder bezorgde Nederland een 2-2-gelijkspel tegen Griekenland door in de slotfase de gelijkmaker binnen te schieten.