Ruben Amorim heeft hard uitgehaald naar zijn eigen spelers bij Manchester United. Hij zag zijn ploeg zondag wéér verliezen in de Premier League. Door de 1-3 nederlaag op Old Trafford tegen Brighton & Hove Albion staat United slechts dertiende en dat is voor Amorim reden om in het openbaar zijn beklag te doen.
Na de tiende competitienederlaag van het seizoen sprak Amorim harde woorden tegen de aanwezige pers. "Stel je eens voor hoe dit voor United-fans moet zijn. Stel je eens voor hoe dit voor mij is", vertelt de opvolger van de in oktober ontslagen Erik ten Hag. Hij keek lijdzaam toe hij onder meer Matthijs de Ligt, Noussair Mazraoui en André Onana door de mand vielen.
19 januari 2025, 18:38
Manchester United blijft maar kwakkelen in de Premier League. De topclub verloor zondag opnieuw, nu met 1-3 van Brighton & Hove Albion, en staat op een troosteloze dertiende plaats. Op Old Trafford vielen een aantal bekenden gigantisch door de mand.
Even later gaat de in het najaar aangestelde trainer nog een stapje verder. "We zijn misschien wel het allerslechtste team in de geschiedenis van Manchester United. Ik weet dat jullie krantenkoppen willen, maar ik zeg dit omdat we het moeten erkennen en veranderen. Dus, hier hebben jullie je krantenkop."
Slechtste jaar ooit?
Er moet dus iets veranderen, maar Amorim wil niet te veel wijzigen aan zijn eigen speelstijl. "Ik ga niet veranderen, onder geen enkele voorwaarde. Ik weet dat we succes kunnen hebben, maar we moeten dit moment zien te overleven." De dertiende plaats is natuurlijk zwaar ondermaats. De kans is groot dat United de slechtste Premier League-klassering ooit 'overtreft'. Vorig jaar eindigde United onder Ten Hag als achtste.
19 januari 2025, 16:24
Luke Littler was zondagmiddag eregast bij de Premier League-clash tussen Manchester United en Brighton & Hove Albion (1-3). Het 17-jarige dartsfenomeen pronkte in de rust op zijn geliefde Old Trafford met de trofee van het WK darts voor de United-fans. Het betekende een lichtpuntje op een wederom teleurstellende dag voor de Engelse grootmacht.
De verloren partij tegen Brighton was al het vijftiende duel onder leiding van de Portugees en de statistieken worden met de week pijnlijker. Liefst zeven keer werd er verloren, waarvan zes keer in de competitie. Alleen het gewonnen uitduel bij Manchester City en het punt bij Liverpool zijn aansprekende resultaten, net als het na strafschoppen gewonnen FA Cup-duel tegen Arsenal. Buitenshuis zijn de resultaten nog redelijk, maar van de laatste vijf thuisduels in de Premier League gingen er bijvoorbeeld vier verloren. Amorim won in totaal pas zes duels.
17 januari 2025, 20:09
Manchester United heeft volgens Britse media 'een nieuw dieptepunt' bereikt. Naast het tegenvallende voetbal onder trainer Ruben Amorim is er nog meer te zien op het veld wat daar niet thuishoort. "Is dat niet illegaal?"
Alles over Premier League
Check hier het laatste nieuws over de Premier League, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.