Spartak Moskou boeit celstraf Quincy Promes weinig: ‘Hij kan nog in beroep’

Pim Huberts • 19 juni 2023 om 20:24 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 12:39
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Spartak Moskou boeit celstraf Quincy Promes weinig: ‘Hij kan nog in beroep’
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Pim Huberts • 19 juni 2023 om 20:24 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 12:39

Spartak Moskou heeft (nog) geen moeite met de veroordeling van Quincy Promes. De Oranje-international werd maandagmorgen veroordeeld tot 1,5 jaar cel wegens het neersteken van zijn neef. "De beslissing van de rechtbank is nog niet in werking getreden en de speler heeft tijd om in beroep te gaan. We denken dat Promes van dit recht gebruik zal maken", laat de club weten aan Russische media.

Promes stak in juli 2020 zijn neef neer na een ruzie over een gestolen ketting. De voetballer - die zelf niet aanwezig was in de rechtszaal - gaat in hoger beroep. Promes ontkent de steekpartij nog steeds.

Russisch paspoort

Spartak Moskou heeft Promes tot nu toe nooit laten vallen. Voor de daar zeer succesvolle aanvaller werd zelfs een Russisch paspoort aangevraagd, maar dat mislukte tot nu toe. Met dat paspoort zou Promes ongrijpbaar worden voor de Nederlandse justitie, omdat Rusland niemand uitlevert.

Werkvergunning

Promes kan op basis van zijn werkvergunning in Rusland blijven. Promes’ contract loopt nog tot eind 2024. Hij kwam in 2021 over van Ajax nadat hij tussen 2014 en 2018 ook al actief was voor Spartak. Mocht hij uit Rusland moeten vertrekken, heeft hij een probleem. Want in andere landen kan hij wel uitgeleverd worden aan Nederland.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover