Justin Bijlow ging eventjes naar het gras in de 1e helft bij Nederland - Kroatië, nadat hij een bal wegschoot. De reden was Ivan Perisic die hard in kwam vliegen en met zijn elleboog het hoofd van Bijlow raakte. Het spel werd stilgelegd omdat Bijlow naar zijn hoofd greep, maar er volgde geen kaart voor Perisic. Logisch of onterecht?
Meld je aan voor onze sportnieuwsbrief
Wij bezorgen jou altijd het gesprek van de dag!
De vlag hing er een dikke maand geleden heel anders bij in Eindhoven, toen Ajax met 2-0 won in het Philips Stadion en op negen punten van PSV kwam. Nu is alles anders, nadat de Amsterdammers liefst vier wedstrijden op rij punten verloren.
In een paar weken tijd heeft Ajax een zeker lijkend kampioenschap helemaal verspeeld. Van negen punten voorsprong, naar één achter met nog één speelronde te gaan. Woensdagavond ging het heel laat mis voor de Amsterdammers op bezoek bij FC Groningen, dat in de 99e minuut de 2-2 maakte.
Wout Weghorst brak pas op zijn 19e door als profvoetballer, maar heeft inmiddels 43 interlands en onder andere Manchester United op zijn cv staan. Dit weten we allemaal over de man die voor Oranje op EK's en WK's al heel belangrijk is geweest. Sinds dit seizoen knokt hij keihard voor zijn nieuwste club: Ajax.
Dit Eredivisie-seizoen gaat zonder twijfel de geschiedenisboeken in als een van de meest bizarre ooit. Woensdag was typerend voor de titelstrijd tussen PSV en Ajax: onwaarschijnlijke wendingen en pure emotie. Waar chagrijn en onzekerheid na de winterstop overheersten bij de Eindhovenaren, is daar nu niets meer van te merken. Dankzij een ongekende avond werd de koppositie plots overgenomen en lijkt alles samen te komen op het juiste moment.
Het was een apotheose van - heb ik me jou daar - in Groningen. In de slotminuut van een krankzinnig duel scoorde Groningen de gelijkmaker, waardoor niet Ajax maar PSV als nummer 1 de laatste speelronde in gaat. PSV beleefde dit jaar een inzinking, maar Ajax beleeft dat nu. En dat heeft alles met geloof te maken.
"Dat sigaartje gaat goed smaken. Het is geweldig dat we alles nu in eigen hand hebben", vat PSV-trainer Peter Bosz de bizarre avond in het Philips Stadion samen. Dat heeft echter weinig te maken met de 4-1 zege op Heracles Almelo, maar alles met het feit dat PSV plotseling de koppositie in handen heeft.