Bijzonder nieuws over zusje (23) van wielericoon Demi Vollering: Bodine lijkt grote uitdaging aan te gaan

Redactie Sportnieuws.nl • 3 oktober 2026 om 10:18 / Update: 49 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Bijzonder nieuws over zusje (23) van wielericoon Demi Vollering: Bodine lijkt grote uitdaging aan te gaan
i

Demi en Bodine Vollering tijdens de Tour de France Femmes van 2026 © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 3 oktober 2026 om 10:18 / Update: 49 minuten geleden

Demi Vollering is momenteel de meest besproken naam uit het vrouwenpeloton. De 29-jarige werd vorige week in Montréal wereldkampioene op de weg en bekroonde daarmee haar topseizoen. Ze is binnen de familie echter niet de enige met groot nieuws op de fiets.

De kersverse wereldkampioene, die zaterdag goud won op de WK wielrennen, heeft namelijk een talentvol zusje. Bodine (23 jaar) kan ook behoorlijk doortrappen op de fiets. Zij rijdt sinds vorig jaar voor de Nederlandse wielerploeg VolkerWessels, maar daar komt naar alle waarschijnlijkheid een eind aan door een groot avontuur.

Transfer naar World Tour-niveau

Bodine zou volgens het doorgaans goed ingevoerde Wielerflits een mooie stap maken. Het medium meldt dat de 23-jarige overstapt naar het Amerikaanse EF Education-Oatly, een wielerploeg op World Tour-niveau. Daar rijden momenteel twee andere Nederlandse vrouwen: Mirre Knaven en Babette van der Wolf. Het nieuws is nog niet officieel bevestigd.

De jongste telg uit de familie Vollering lijkt vooralsnog niet het talent van de wereldkampioene te hebben. Haar beste resultaat van dit jaar was een zesde plaats in een Luxemburgse wielerwedstrijd. Wel reed ze dit seizoen onder meer bekende eendagskoersen als Milaan-Sanremo, de Waalse Pijl, In Flanders Fields en Dwars door Vlaanderen.

Demi Vollering op EK wielrennen

Het nieuws komt naar buiten op een dag dat Demi Vollering weer een groot succes kan boeken. Op zaterdag, exact een week na de WK-wegrace voor de vrouwen, staat de wegwedstrijd tijdens de EK wielrennen op het programma. Vollering werd in 2025 al Europees kampioene en hoopt in Ljubljana die titel te prolongeren.

Nederland is bij de vrouwen doorgaans erg succesvol. Van de voorbije tien edities werd er negen keer goud gewonnen. Alleen in 2018 niet. Met negen keer goud, twee keer zilver en eenmaal brons is TeamNL oppermachtig in de eeuwige medaillespiegel. Italië, het enige land dat ooit ook won sinds de profs meedoen, volgt met één goud, vijf keer zilver en tweemaal brons.