Demi Vollering loopt na spectaculair slot op bizarre wijze eindzege Tour de France Femmes mis
i

Demi Vollering. © Getty Images

Demi Vollering loopt na spectaculair slot op bizarre wijze eindzege Tour de France Femmes mis

18:42, 18-08-2024 / Laatste Update: 19:37, 18-08-2024

Demi Vollering heeft na een spectaculair slot net naast de eindzege in de Tour de France Femmes gepakt. De Nederlandse titelverdedigster was eerder deze week op grote achterstand geraakt na een valpartij, maar leek de schade met een vroege aanval in de slotetappe in een klap goed te maken. De tank van Vollering was in de slotfase echter leeg en klassementsleidster Kasia Niewiadoma hield vier seconden over. Vollering won wel de etappe op Alpe d'Huez.

Vollering had zaterdag vier seconden van de voorsprong van klassementsleidster Kasia Niewiadoma afgesnoept en gaf toen aan dat ze de Poolse heel nerveus vond. Toch leek de achterstand van 1 minuut en 15 seconden nog erg groot, maar na een vroege aanval van Vollering kwam Niewiadoma op meer dan 50 kilometer van de streep al in de problemen. Pauliena Rooijakkers was de enige die Vollering kon volgen en streed ook mee om de gele trui, want zij had twee seconden voorsprong op Vollering in het klassement.

Beide vrouwen hadden er belang bij om het verschil met de Poolse uit te breiden en het gat groeide al snel naar iets meer dan een minuut. Niewiadoma bleek echter genoeg in de tank te hebben en liep in de slotfase weer in op de Nederlandse vrouwen. Vollering troefde Rooijakkers in de eindsprint af en daarmee was Rooijakkers uitgeschakeld voor de eindzege. Het wachten was op Niewiadoma en de Poolse bleek haar krachten perfect verdeeld te hebben. Ze hield slechts vier seconden over op Vollering, die na afloop in tranen uitbarstte. Rooijakkers eindigde als derde op tien seconden.

Wanhoopspoging net niet genoeg

Voor Vollering begon de Tour nog geweldig met een ijzersterke tijdrit in Rotterdam. Ze won die etappe en nam daarmee ook de gele trui over. In de vijfde etappe sloeg het noodlot echter toe en verloor ze na een valpartij bijna twee minuten. Niewiadoma profiteerde en nam de leiding in het klassement over.

De Nederlandse winnares van vorig jaar had flink wat pijn na de valpartij, maar kon de volgende dag wel gewoon van start gaan. Ze bleek snel te herstellen en liet zaterdag alweer zien in orde te zijn, maar het gat met Niewiadoma kreeg ze niet veel kleiner. Haar aanval op zondag leek lange tijd wel op een groot succes uit te draaien, maar het verschil bleek net niet groot genoeg voor een tweede eindzege op rij.