Dit is hoeveel prijzengeld Mathieu van der Poel en Demi Vollering kunnen verdienen op het WK wielrennen

Redactie Sportnieuws.nl • 18 september 2026 om 14:09
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Dit is hoeveel prijzengeld Mathieu van der Poel en Demi Vollering kunnen verdienen op het WK wielrennen
i

Mathieu van der Poel. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 18 september 2026 om 14:09

Bij menig wielerfan zal de laatste week van september met een dikke rode stift in de agenda zijn gemarkeerd. Dan vindt in het Canadese Montréal het WK wielrennen plaats. Nederland levert opnieuw een aantal grote namen af en maakt op meerdere onderdelen kans op medailles. Maar hoeveel prijzengeld staat daar eigenlijk tegenover? Je leest het hier.

De wielerwereld kijkt van 20 tot en met 27 september uit naar het WK wielrennen in Canada. Gedurende een week wordt in Montréal gestreden om de regenboogtruien. Bij de profs reizen vijftien Nederlanders af naar Noord-Amerika, waar de jacht op de medailles begint.

Op zondag 20 september liggen de eerste Nederlandse medaillekansen al direct voor het grijpen tijdens de tijdritten. Bij de vrouwen verschijnen Demi Vollering en Lieke Nooijen aan de start, terwijl Daan Hoole de enige Nederlandse deelnemer bij de mannen is. Een week later staan de wegritten op het programma en kan Nederland opnieuw meestrijden om de podiumplaatsen. Maar wat levert een medaille eigenlijk op?

Prijzengeld WK wielrennen

De Internationale Wielerunie (UCI) verdeelt in totaal 110.250 euro aan prijzengeld over alle categorieën. De wereldkampioen bij de mannen en vrouwen elite ontvangt 8.000 euro, zowel op de weg als in de tijdrit. De zilveren medaille is goed voor 4.000 euro, terwijl de bronzen plak 2.000 euro oplevert.

Wie bij de beloften de regenboogtrui verovert in de weg- of tijdrit ontvangt 4.000 euro. In de juniorencategorie krijgt de winnaar 2.000 euro.

De discipline waarvoor de UCI het meeste prijzengeld reserveert, is de Mixed Relay. De wereldkampioenen ontvangen 15.000 euro, een hoger bedrag omdat dit wordt verdeeld onder de teamleden. Zilver levert 7.500 euro op en brons 3.750 euro.

De UCI ziet het WK in de eerste plaats als een prestigestrijd tussen landenteams, waarbij de sportieve eer en de regenboogtrui centraal staan. Veel nationale wielerbonden keren daarnaast zelf nog bonussen uit aan renners die een medaille veroveren. Daardoor kan de uiteindelijke beloning aanzienlijk hoger uitvallen. De KNWU deed daar in het verleden vanwege de beperkte financiële middelen niet aan mee. Of dat dit jaar wel het geval is, is vooralsnog niet bekend.