Gouden baanwielrensters winnen óók bijzondere trui, die ze maar één keer aan mogen: 'Superleuk'
i

Baanwielrensters Kim Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet zijn Europees kampioen op de teamsprint geworden. ©ANP

Gouden baanwielrensters winnen óók bijzondere trui, die ze maar één keer aan mogen: 'Superleuk'

22:18, 12-02-2025

De Nederlandse baanwielrensters reden op de eerste dag van het EK de regerend olympisch- en wereldkampioenen naar huis. In Belgisch-Limburg wonnen Kim Kalee, Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet de finale. Daarmee wonnen ze ook een bijzondere trui, die ze maar één keer mogen dragen.

Kalee (22), Van de Wouw (26) en Van der Peet (25) constateerden tevreden dat ze bij de drie optredens op de piste van het Velodroom telkens harder hadden gereden. "Dat moest ook, want die Britse vrouwen reden ook hard", keek Van de Wouw terug. Van der Peet had voorafgaand aan de finale nog wel wat twijfels: "Maar Hetty zei: komt wel goed."

'Supervet'

Kalee was er op de WK al bij, maar debuteerde op een EK. "Supervet, ik heb echt genoten van elke rit en de dag zo afsluiten is heel speciaal. Ik was erop gebrand om nog iets harder te rijden in de finale en ben blij dat dat gelukt is. Ik ben nu klaar en ga genieten van het moois dat deze dames nog laten zien."

Bijzondere trui

Hoewel ze haar drie zilveren medailles op de WK net iets hoger inschat dan de Europese titel was de vreugde bij Van de Wouw er niet minder om. "Het is superleuk om kampioen te worden, maar ook om superhard te rijden." Het leverde het drietal ook een trui op, die ze voorlopig maar één keer mogen dragen, op een Nations Cupwedstrijd in Turkije half maart. De wedstrijdkalender is karig gevuld. Van der Peet: "Maar ik doe hem elke keer als we op de teamsprint trainen aan."

Programma vrouwen

Van de Wouw en Van der Peet beginnen donderdag al weer aan het sprinttoernooi. Beiden rijden zondag ook de keirin terwijl Van de Wouw zaterdag ook nog start op de kilometer tijdrit, voorheen de 500 meter tijdrit.