Wielerliefhebbers zagen Tadej Pogacar afgelopen weekend een sensationele zege boeken in Strade Bianche. De wereldkampioen ging hard onderuit, maar haalde ook gehavend iedereen nog in en finishte alleen in Siena. Die val lijkt echter wel voor problemen te zorgen voor de rest van het voorjaar.
Want hoewel Pogacar voor de derde keer de befaamde wielerwedstrijd won en de fysieke schade ondanks veel pijn redelijk meeviel, is zijn ploeg UAE Emirates toch geschrokken. Zij willen de Sloveen in bescherming nemen en hem voor één race sowieso aan de kant houden.
Pogacar wil naar Frankrijk
Pogacar zelf wil dolgraag een keer starten in Parijs-Roubaix, maar volgens zijn ploegmanager Mauro Gianetti is dat geen snugger idee na zijn harde val. "Een ernstige valpartij daar kan zijn Tour de France in gevaar brengen en misschien zelf zijn hele seizoen", vertelt hij aan Cyclingnews. "En ik zeg het nog een keer tegen hem: er is nog tijd genoeg om een keer Parijs-Roubaix te doen in zijn loopbaan."
8 maart 2025, 16:40
Tadej Pogacar heeft zaterdag de negentiende editie van de Strade Bianche gewonnen. De Italiaanse voorjaarskoers, een van de favorieten van de Sloveen, was zelfs na een harde valpartij een prooi voor de wereldkampioen.
Hoewel de ploeg eerder al besloot dat Pogacar er niet zou starten, opperde de drievoudig Tour de France-winnaar dat de 'kans groot is' dat hij binnenkort start in de wielerklassieker. De beslissing zou dan over een week of twee vallen. Dan staat Milaan-San Remo op de plannen (22 maart) en wordt ook duidelijk hoe Pogacar zijn duikeling heeft verteerd.
Mathieu van der Poel
Mocht hij definitief niet starten in de Franse klassieker, dan is dat goed nieuws voor Van der Poel. De dertigjarige Nederlander won de voorgaande twee edities van de eendaagskoers en wil daar uiteraard een derde aan toevoegen. Een Pogacar in topvorm kan dat een stokje voor steken, als hij uiteraard start. De Sloveen won zo'n beetje iedere klassieker die er te winnen valt al, maar Parijs-Roubaix ontbreekt op zijn erelijst. Hij startte er nog nooit.
8 maart 2025, 10:56
Tadej Pogacar is al jaren een van de grootste wielrenners van het moment. Zaterdag staat de Sloveen aan de start van de Strade Bianche, samen met zijn vriendin Urska Zigart. Zij vertelt over het leven dat de twee leiden in Monaco.
Druk programma Tadej Pogacar
Pogacar rijdt als het goed is deze maand nog Milaan-San Remo, de E3 Saxo Classic en Gent-Wevelgem. Daarna. Start hij in april sowieso in de Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. Mogelijk komt daar op 13 april Parijs-Roubaix bij. Uiteraard rijdt hij deze zomer ook de Tour de France, waar hij zijn titel van vorig jaar wil prolongeren.