Nederland op 1 en 2 bij Strade Bianche Donne zaterdagmiddag. In een stralend zonnetje won Demi Vollering in Siena haar tweede titel, voor oud-teamgenote én -ploegleider Anna van der Breggen.
De 34-jarige Van der Breggen stopte in 2021, toevallig het jaar dat Vollering bij SD Worx kwam. Daarvoor waren ze concullega's. Nadat Van der Breggen stopte, werd ze de ploegleider van de acht jaar jongere Vollering. Dit jaar besloot ze terug te keren als wielrenster, meteen met succes.
8 maart 2025, 13:43
Demi Vollering heeft zaterdagmiddag de Strade Bianche Donne gewonnen. De Italiaanse voorjaarskoers ontbrandde op twintig kilometer van de finish en de Nederlandse rensters speelden daarin een grote rol. Vollering en Anna van der Breggen reden met z'n tweeën naar Siena, waar de jongste van de twee de snelste was.
Koersen tegen Van der Breggen
"Ik heb veel steun gehad van mijn ploeggenotes, met name Juliette (Labous, red.) heeft geweldig veel werk voor me gedaan. Zeker toen een kopgroep wegreed en het gat steeds groter werd. Ik moest even denken aan een scenario als in de Omloop Het Nieuwsblad", zei Vollering. Daar wilden beide topploegen (FDJ en SD Worx) elkaar niet helpen met achtervolgen en werden de vroege vluchtsters nooit meer teruggezien.
1 maart 2025, 19:01
Nederlandse wielrensters Demi Vollering, Puck Pieterse en Lorena Wiebes gingen tijdens Omloop het Nieuwsblad de onderlinge strijd aan. Vollering was het snelst van de drie, maar geen van hen ging er met de zege vandoor. 'Ik denk dat iedereen bang is.'
"Ik wist dat ik in vorm was en iedereen mij als favoriet zag vandaag. Maar zo makkelijk is het niet. Zeker niet tegen Anna. Mooi om weer tegen haar te koersen. Ik merk ook hoe ik gegroeid ben ten opzichte van die eerste jaren dat we samen reden."
Veelbelovende terugkeer
Van der Breggen keerde begin 2025 terug in het peloton en koerst alsof ze nooit is weggeweest. "Ik ben heel tevreden", reageerde de winnares van de editie van 2018 in het interview bij de organisatie.
"Tactisch was het niet al te ingewikkeld voor mij, ik hoefde alleen te volgen. Op de laatste klim voelde ik mijn benen na de eerdere inspanningen en ik wist dat het nog zwaar zou worden in het laatste stuk naar Siena. Maar ik ben tevreden met hoe het ging. Als ploegleider is het makkelijker om Strade Bianche te doen, maar de twee rollen zijn totaal anders. Ik ben blij terug te zijn als wielrenner."
Winst Pogacar
Bij de mannen won een paar uur later de Sloveense alleskunner Tadej Pogacar. Dat terwijl hij in het begin van de klassieker nog op de grond lag.