Opmerkelijk incident rond Nederlandse renster in slotrit van de Tour de France Femmes

Redactie Sportnieuws.nl • 10 augustus 2026 om 10:30 / Update: 35 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Opmerkelijk incident rond Nederlandse renster in slotrit van de Tour de France Femmes
i

Eline Jansen © GettyImages

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 10 augustus 2026 om 10:30 / Update: 35 minuten geleden

Waar Demi Vollering floreerde en de Tour de France Femmes won, was het voor andere Nederlanders knokken om de tijdslimiet te halen. Zo ook voor Eline Jansen, maar zij kwam door een grove fout van de organisatie bijna te laat binnen.

Vollering moest zondag nog keihard knokken om haar tweede eindzege in de Tour de France Femmes binnen te halen. Aan het begin van de laatste rit had ze nog acht seconden voorsprong op haar naaste belager Katarzyna Niewiadoma. Tijdens de slotrit in Nice knalde Vollering echter overtuigend naar de eindzege. De Poolse kon haar in de slotrit niet volgen en uiteindelijk werd haar voorsprong op de nummer twee meer dan een minuut en vijftien seconden.

Eline Jansen

Eline Jansen had het aan de onderkant van het klassement een stuk lastiger. Aan het begin van haar carrière stond ze nog op de schaats, maar inmiddels is ze al jaren actief in het wielrennen. Jansen rijdt voor VolkerWessels Cycling Team en stond in de middenmoot van de Tour de France Femmes. In de laatste rit had ze het echter enorm lastig om binnen de tijd binnen te komen. En de organisatie zorgde ervoor dat dit bijna mis ging.

De rensters reden meerdere rondes door de Franse kuststad Nice tijdens de slotrit. Terwijl Vollering al onderweg was met haar laatste ronde, kwam Jansen nog over de streep voor haar een na laatste ronde. De hekken waren al omgezet voor de finish van Vollering, waardoor Jansen al over de eindstreep reed, terwijl ze nog een ronde moest. De organisatie stuurde haar verkeerd, maar gelukkig kon ze nog omdraaien en alsnog via de goede weg haar race vervolgen. De volgwagen van VolkerWessels kon dat niet.

Binnen de tijd

Gelukkig voor Jansen haalde ze op vijf seconden alsnog de tijdslimiet en kwam ze op tijd over de finish. Daarmee komt ze alsnog als 94e in de stand van de Tour de France Femmes te staan. Een bijzonder knappe prestatie van Jansen nadat de organisatie een steek liet vallen.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google